۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

شیار زن

تنظیم جهت نزولی

   

5 مورد

تنظیم جهت نزولی

   

5 مورد

شیار زن

یکی از وسایلی که استفاده از آن در صنعت ساختمان و دیگر  صنایع بسیار اهمیت دارد. شیارزن است. درواقع با استفاده از این دستگاه می‏توان شیارهایی با عمق مناسب  و دقیق به دست آورد. تقریبا تمام کسانی که در این صنایع مشغول به کار هستند به یک دستگاه شیار زن با کیفیتی مناسب احتیاج دارند. شیار زن ها هم به صورت دو تیغ و هم به صورت تک تیغ در بازار وجود دارند البته انواع دیگری از این ابزار برقی نیز در بازار وجود دارد که قابلیت نصب تعداد تیغ های الماسه بیشتری را دارند، معمولا صفحه برش هایی که بر روی این دستگاه نصب می شوند ظاهری شبیه به صفحه گرانیت بر داشته ولی با قطری متفاوت که مختص به استفاده این دستگاه می باشد. همچنین قبل از تهیه صفحه شیار زن باید به قطر شفت آن نیز دقت نمود تا در صورت لزوم از رینگ تبدیل مخصوص استفاده نمود. لذا با الکتروابزار در ادامه این مطلب همراه باشید تا با هم راهنمای خرید یک شیارزن مناسب را بررسی کنیم و اطلاعات لازم را ارائه دهیم.

شیار زن چیست؟

درواقع شیار زن دستگاهی است که از آن برای ایجاد شیار یا برشهای قوی در سطوح مختلف مانند دیوار، کف، چوب یا سیمان از آن استفاده میشود. در این شیارها میتواند لوله‏های آب و گاز یا سیم‏کشی برق قرار بگیرد. همچنین اگر دیوار با کاشی پوشانده شده بود هم نگرانی نداشته باشید. زیرا دستگاه شیارزن کاشی را هم به راحتی برش می دهد تا هر آنچه که مدنظر است در شیار قرار گیرد.

انواع شیار زن

همانطور که در بالا بیان کردیم، انواع مختلفی از شیارزن وجود دارند که برای مصارف مختلف از آن‏ها استفاده میشوند. از این انواع می‏توان شیار زن دیوار، شیار باغی، شیار زن ساختمانی یا شیار زن برقکاری را نام برد. از شیار زن دیوار، ساختمانی و برقکاری تقریبا یک استفاده میشود که مربوط به جای گذاری لوله و سیم برق در دیوار است. از شیار زن باغبانی نیز که کاربردی متفاوت از شیار زن های ساختمانی دارد برای جای گذاری لوله‏ها در زمین استفاده میشود.

کاربرد شیار زن

شیار زن‏ها بر اساس انواعی که دارند کاربردهای بسیار مهمی دارند. درواقع بدون شیار زن ساختمانی یا برق کاری، سیم کشی یا لوله کشی ساختمان بسیار سخت انجام خواهد شد. زیرا نیاز به کندن ایجاد میشود که ممکن است دقیق و تمیز نباشد. هم‏چنین برای باغبانی نیز به همین صورت است و ممکن است و ممکن است برای کندن زمین زحمت زیاد احتیاج داشته باشیم.

قیمت شیار زن

شیار زن بر اساس نوع و ویژگی‏هایی که دارند، با قیمت‏های متفاوتی عرضه میشوند. معمولا قیمت شیارزن‏های ساختمانی ممکن است بیشتر از بقیه انواع آن باشد. برای اطلاع از قیمت دقیق یک شیار زن می‏توانید به صورت حضوری به فروشگاه‏های ابزار فروشی یا سایت‏های آنلاین فروش ابزار مراجعه کنید.

خرید شیار زن

برای خرید یک شیار زن مناسب و با کیفیت باید نکات و مواردی را رعایت کرد. اول از همه باید به شرکت تولید کننده و قطعات شیار زن توجه کرد. هرچقدر این قطعات با کیفیت‏تر باشد، ارزش خرید شیار زن بیشتر میشود. برای اینکه بتوانید از کیفیت شیار زن انتخابی خود اطمینان حاصل کنید، میتوانید نظرات مصرف کنندگان را در سایت‏های فروش آنلاین بخوانید.