۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

هویه

تنظیم جهت نزولی

   

6 مورد

تنظیم جهت نزولی

   

6 مورد

هویه

هویه یا دستگاه لحیم کاری یکی از ابزارهای مهم در صنعت است که با استفاده از نیروی الکتریکی و داغ شدن می‌تواند اتصالات محکمی را به وجود آورد. به علت مهم بودن این ابزار برقی در صنعت، با الکترو ابزار همراه باشید تا آگاهی لازم برای خرید یک هویه عالی را به شما ارائه بدهیم.

هویه چیست؟

بهتر است قبل از آن که درباره کاربرد هویه بدانیم و انواع آن را بررسی کنیم، هویه را به صورت کامل بشناسیم‌. همان‌طور که در بالا بیان کردیم هویه از نیروی الکتریکی استفاده می‌کند و بسیار داغ می‌شود. سپس توسط این گرمای زیاد می‌تواند دو قطعه فلزی را ذوب کرده و به یکدیگر بچسباند.

 این چسباندن معمولا با استفاده از سیم لحیم که آلیاژی از قلع و سرب است انجام می‌شود. هویه‌ها ابزارهایی هستند که از گذشته در جعبه ابزارها پیدا می‌شدند و امروز هم پیشرفت کرده و کارایی بهتر پیدا کرده‌اند.

انواع هویه

مانند هر ابزار دیگری، هویه نیز انواع مختلفی دارد. با این حال به طور کلی به دو بخش هویه الکتریکی و غیر الکتریکی تقسیم می‌شود. در هویه الکتریکی همان‌طور که از نام آن پیداست، از طریق نیروی الکتریکی بدنه هویه، هیتر سیمی یا نوک هویه با استفاده از برق داغ می‌شود‌.

البته این نوع از هویه ممکن است شارژی هم باشد که در این صورت مزایای بیشتری دارد. در هویه غیر الکتریکی دستگاه از طریق یک منبع گرمایی دیگر داغ می‌شود. هم‌چنین هویه‌ها از لحاظ نوک هم انواع مختلفی دارند که برای کاربردهای متفاوت استفاده می‌شوند.

کاربرد هویه

همان‌طور که در بالا بیان کردیم، از هویه‌ها برای چسباندن دو قطعه فلزی به هم توسط سیم لحیم استفاده می‌شود. معمولا هویه‌های الکتریکی برای کارهای سبک‌تر در نظر گرفته شده اما هویه‌های غیر الکتریکی کاربرد سنگین دارند. با این حال این دستگاه یکی از الزامات هر جعبه ابزاری است در صورتی نحوه کار با آن را یاد گرفته باشیم.

قیمت هویه

قیمت هویه بر اساس کیفیت و ویژگی‌هایی که دارد متفاوت است. بعضی از هویه‌های سرامیکی که کاربرد بیشتری دارند و راحت‌تر تمیز می‌شوند ممکن است قیمت بیشتری از هویه‌های غیر الکتریکی داشته باشند. گاهی نیز هویه‌های غیر الکتریکی به دلیل استفاده سنگین، قیمت بالاتری‌ دارند. با این حال برای اطلاع بیشتر از قیمت می‌توانید به صورت حضوری به ابزار فروشی‌ها یا فروشگاه‌های آنلاین مراجعه کنید‌.

خرید هویه

برای خرید ابتدا باید نیازهای خود را از این دستگاه مشخص کنید. سپس بر اساس کاربرد و ویژگی‌های دستگاه و هم‌چنین نیازی که دارید یک هویه مناسب را خریداری کنید. با این حال در هنگام خرید حتما به جنس فلز هویه و در صورت الکتریکی بودن از سلامت سیم‌ها اطمینان حاصل کنید. هم‌چنین استفاده از تجارب دیگران نیز در این زمینه می‌تواند کمک کننده باشد.