۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

سنگ رومیزی

تنظیم جهت نزولی

   

6 مورد

تنظیم جهت نزولی

   

6 مورد

‌سنگ رومیزی

برای تغییر شکل، سنباده زنی، تیز کردن، لایه برداری از روی فلزات و... از وسیله ای به نام سنگ رومیزی یا همان سنگ سنباده استفاده می کنند. از زمان های قدیم تا به الان انسان ها برای انجام کارهای مختلف روی ابزار از روش سنگ زنی استفاده می کردند. این دستگاه در صنعت بسیار کاربرد دارد. این ابزار برقی از قطعات مختلفی تشکیل شده که در کارهای بسیاری مانند تیز کردن چاقو یا حالت دادن به فلز و غیره می توان از آن استفاده کرد.

از مهمترین نکاتی که در مورد سنگ رومیزی باید به آن دقت داشت انتخاب نوع سنگ سنباده مناسب برای کار مورد نظری که میخواهیم انجام دهیم می باشد معمولا برای ساب دادن اجسام مختلف از فلز گرفته تا سنگ و سایر اشیا سنگ سنباده های مختلف و با زبری های متفاوتی در بازار موجود می باشد که حتما می بایست قبل از تهیه با کاربرد آنها آشنا شوید. معمولا دستگاه های سنگ سنباده همانطور که نامشان پیداست برای ساییدن اجسام طراحی شده اند و استفاده از انواع صفحه برش بر روی انها بسیار خطرناک است.

 در ادامه با ما باشید، تا بیشتر با این وسیله آشنا شوید.

کاربرد سنگ رومیزی

سنگ رومیزی یک ابزار پر استفاده است که انجام کارهای مختلفی با آن امکان پذیر می باشد. از گذشته های دور عمل سنگ زنی برای درست کردن سلاح و تیز کردن وسایل استفاده می شده و تا کنون که استفاده از سنگ سنباده گسترش بیشتری پیدا کرده، این روش ادامه یافته است. استفاده از این وسیله کیفیت کار را می افزاید و از جمله کاربرد های آن تیز کردن ، برش زدن، پولیش، براده برداری، حالت دهی و... را می توان نام برد.

بهترین مارک سنگ رومیزی

استفاده از سنگ رومیزی سبب می شود تا کار روی اندازه قطعات و میزان کیفیت آن ها با دقت و سرعت بیشتری انجام شود. سنگ رومیزی در برندهای مختلفی روانه بازار شده است. هر فردی با در نظر داشتن کاربردی که سنگ سنباده برای کسب و کارش دارد، می تواند نوع مناسبی از این دستگاه را تهیه نماید. برخی از برند های معروف سازنده این وسیله رونیکس، دیزل، فکس، کرون و... هستند.

لوازم سنگ رومیزی

قبل از استفاده سنگ سنباده بهتر است که با لوازم و قطعات آن آشنا شوید. در ادامه بخش های مختلف این دستگاه را برای شما بیان می کنیم.

  • سنگ: این قسمت مهم ترین قسمت دستگاه می باشد که از مواد ریز به هم چسبیده ساخته شده است.
  • چسب: دانه هایی که سنگ دستگاه را تشکیل می دهند، به وسیله چسب محکمی به هم چسبانده شده اند.
  • پایه: این قسمت خود دارای دو بخش است، میل سنگ که وظیفه حرکت دادن سنگ را برعهده دارد و میز آن که تمام دستگاه روی آن قرار میگیرد.
  • مرغک: کاربرد این بخش در نگه داشتن قطعات است.
  • محافظ: به دلیل این که امکان شکستن سنگ سنباده و یا ابزار وجود داشته، در اطراف آن یک محافظ قرار داده اند.
  • پیچ مهره ها، تکیه گاه، مخزن مایع خنک کننده، کلید on/of، تسمه و چرخ تسمه همگی از لوازم تشکیل دهنده سنگ سنباده هستند.

قیمت سنگ رومیزی

قیمت سنگ رومیزی به عوامل مختلفی همچون برند، کیفیت لوازم ساخت، امکانات و مدل های آن بستگی دارد. شما می توانید با توجه به نیاز خود و بودجه ای که دارید، از میان انواع مختلف آن، سنگ رومیزی ارزان قیمت خریداری کنید.

خرید سنگ رومیزی

سنگ رومیزی در نهایت برای صاف کردن سطوح یا انجام کار های ریز و جزئی روی قطعات مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله مواردی که هنگام خرید باید به آن دقت کنید میزان صدا، اندازه سنگ، سرعت و قدرت موتور و همچنین مدل دستگاه است.