۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

ترازو

تنظیم جهت نزولی

   

5 مورد

تنظیم جهت نزولی

   

5 مورد

ترازو

ترازو و استفاده از آن در بیشتر صنایع یا فعالیت‌های روزمره به یک روتین تبدیل شده است‌. افراد توسط این دستگاه می‌توانند وزن دقیق اشیا، بار، مواد خوراکی و غیر را بدانند. ترازو به عنوان یک ابزار اندازه گیری در کنار دما سنج، انواع متر، انواع تراز و ... دسته بندی می گردد. اگر قصد خرید یک ترازوی مناسب یا باسکول را دارید در ادامه با الکتروابزار همراه باشید تا راهنمای خرید بهترین نوع از این وسیله را برای شما‌ معرفی کنیم‌.

ترازو

همان‌طور که در بالا گفتیم از ترازو برای وزن کردن انواع مختلف اجسام و مایعات استفاده می‌شود. ترازو از دیرباز پای ثابت بیشتر کسب و کارها که به قیمت گذاری کالا از طریق وزن وابسته بودند، است‌. ‌هم‌چنین این دستگاه برای بیشتر افراد تبدیل به یکی از احتیاجات روزمره شده است. در ادامه بیشتر با انواع این وسیله ‌آشنا می‌‌شویم.

انواع ترازو

انواع مختلفی از ترازو در بازار وجود دارند. هر کدام از این انواع برای اندازه گیری وزن اجسام مختلف با حجم متفاوت ساخته شده‌اند. به عنوان مثال ترازویی که برای طلا استفاده می‌شود دارای حساسیت متفاوت‌ نسبت به ترازوی کشاورزی یا دیگر اجسام است. در زیر تعدادی از انواع مختلف ترازو را برای شما شرح خواهیم داد.

·         باسکول

باسکول ترازویی برای وزن کردن اجسام بسیار سنگین است. باسکول انواع مختلفی دارد که هم می‌توان به صورت دیجیتال و هم مکانیکی آن را دید. از این نوع ترازو برای وزن کردن دام تا حتی اتومبیل‌های بابری بسیار سنگین استفاده می‌شود.

·         ترازوی آزمایشگاهی

وزن کردن مواد شیمیایی داخل آزمایشگاه یکی از کارهای بسیار ضروری است که قبل یا بعد از واکنش‏های شیمیایی باید انجام داد. ترازوهای آزمایشگاهی با دقت بالا و معمولا به صورت دیجیتال موجود هستند.

·         ترازوی رطوبت سنج

یکی دیگر از ترازوهای بسیار کاربردی رطوبت سنج است که برای اندازه‏گیری میزان رطوبت و وزن دقیق یک جسم از آن استفاده میشود. ترازوی رطوبت سنج نیز دقت بالایی دارد.

 

قیمت ترازو

همانطور که در بالا بیان کردیم ترازوهای مختلف وجود دارند که بر همین اساس قیمت متفاوتی نیز برای آن‏ها در نظر گرفته میشود. معمولا برای اطلاع از قیمت ترازوی مورد نظر می‏توان از سایت‏های مربوطه برای فروش این وسیله استفاده کرد.

راهنمای خرید ترازو

برای خرید یک ترازوی عالی ابتدا نیاز دارید که موارد استفاده خود را از ترازو مشخص کنید. باید ترازو را مناسب با جسم یا مایعاتی که قصد وزن کردن آن را دارید، خریداری کنید. سپس به کیفیت و دقت ترازو توجه کنید. قبل از خرید مارک یا برند خاص حتما با اشخاصی که تجربه دارند مشورت کنید. یا اینکه نظر کاربران در سایت‏های فروش را بخوانید.