۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

خط کش و گونیا

تنظیم جهت نزولی

   

5 مورد

تنظیم جهت نزولی

   

5 مورد

خط کش و گونیا

خط کش و گونیا دو ابزار بسیار متداول است که در صنعت ساخت وسایل چه چوبی و چه فلزی از آن‏ها بسیار استفاده میشود. این دو وسیله باعث دقت اندازه گیری در ساخت میشوند.

در ابتدا شاید تصور شود که خط کش و گونیا فقط مختص مدرسه و ریاصیات است، اما شاید باورتان نشود که بدون وجود این دو ابزار کار بسیاری از فعالیت های صنعتی کار نمی شود. برای یک استاد کار نجاری و یا بنا و معمار ساختمان و یا یک آهنگر و در و پنجره ساز حرفه ای وجود ابزاری مانند خط کش، گونیا، متر دستی، تراز دستی و سایر ابزار اندازه گیری بسیار حیاطی و با ارزش است.

اگر به دنبال خرید یک گونیا یا خط کش استاندارد با دقت بالا هستید، الکتروابزار به شما پیشنهاد میدهد که این مطلب را تا آخر دنبال کنید.

خط کش

یکی از ابزارهایی که برای اندازه گیری از آن بسیار استفاده میشود، خط کش است. خط کش در زندگی روزمره به عنوان مثال برای محصلان تا صنعت کاربردهای بسیار فراوانی دارد. از خط کش و گونیا همان‏طور که در بالا بیان کردیم در صنایع ساخت وسایل مانند نجاری بسیار استفاده میشود. در ادامه همراه باشید تا انواع این ابزارها را نام ببریم و بیشتر با آن‏ها آشنا شویم.

انواع خط کش و گونیا

انواع مختلفی از خط کش و گونیا در بازار وجود دارند که هر کدام برای مصارف مختلف و اندازه گیری اشیا مختلف استفاده میشوند. در زیر تعدادی از مهم‏ترین و کاربردی‏ترین انواع را نام میبریم.

·         گونیا مهندسی

برای کشیدن نقشهها به خصوص در رشته‏های معماری و عمران از گونیای مهندسی استفاده می‌شود. این گونیا بسیار دقیق طراحی شده است و معمولا به صورت دسته دار و با زوایای 30، 60 و 90 درجه تولید میشوند.

·         گونیا آهنگری

گونیای آهنگری برای ساخت وسایل فلزی ساخته شده است. معمولا اندازه خط کش این گونیا تا 50 سانتی‏متر میرسد و جنس آن از آهن است. این گونیا نیز ممکن است در زوایای مختلف عرضه شود.

·         گونیا نجاری

یکی از پرکاربردترین انواع گونیا برای نجاری طراحی شده است. این نوع از گونیا به شکلهای مختلف ساخته میشود و معمولا به گونه‏ای است که بتوان زوایای آن را تنظیم کرد.

قیمت گونیا و خط کش

اگر قصد آگاهی از قیمت گونیا و خط کش دارید، می‏توانید به سایت‏های فروش اینترنتی این وسیله رجوع کنید و در آن‏جا قیمت روز این ابزارها را مشاهده کنید. با این حال بهتر است بدانید که جنس، نوع و کیفیت بر قیمت خط کش و گونیا بسیار تاثیر دارد.

خرید گونیا و خط کش

بعد از اینکه از میان انواع خط کش و گونیا انتخاب کردید که کدام نوع را احتیاج دارید، می‏توانید خرید را انجام دهید. برای انتخاب هرچه بهتر این ابزار بهتر است ابتدا کیفیت و برند آن را در نظر بگیرید سپس به ابزار فروشی‏ها یا فروشگاهای حضوری و اینترنتی مرتبط برای خرید مراجعه کنید.