۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

تراز لیزری

تنظیم جهت نزولی

   

14 مورد

تنظیم جهت نزولی

   

14 مورد

تراز لیزری

تراز لیزری یکی از مدرنترین و مهمترین وسایل اندازه‏ گیری است که استفاده از آن در بسیاری از مشاغل برای تراز کردن و صاف بودن یک سطح کاربرد دارد. بسیاری از مشاغل از این نوع تراز روزانه استفاده میکنند، اما عمده استفاده از این تراز برای کارهای ساختمانی بوده و همانند متر لیزری و سایر لوازم بنایی بیشترین کاربرد را در کارهای عمرانی و ساختمانی دارد، این ابزار یعنی متر و تراز لیزری نسبت به متر دستی و تراز دستی علاوه بر دقت بالاتر سرعت کار را نیز به اندازه قابل توجهی افزایش می دهد. اگر نیاز به این وسیله دارید و یا اینکه به دنبال خرید یک تراز مدرن و جدید برای خود هستید، در ادامه این مطلب با الکتروابزار همراه باشید تا درباره این ابزار و خرید آن اطلاعات کامل را به دست آوریم.

تراز لیزری

تراز لیزری همان‌طور که در بالا بیان کردیم، وسیلهای برای تراز یا صاف نمودن سطوح است که با استفاده از نور لیزر این صاف بودن را نشان می‏دهد. این تراز نور لیزر را به صورت دو نمودار یکی x و دیگری y میتاباند و از این طریق تراز را انجام میدهد.

بعضی از این ترازها به صورت عمودی یا افقی فقط یک نور را میتابانند. در قدیم ترازها توسط مایعی که درون آن‏ها قرار داشت کار تراز کردن را انجام میدادند. این نوع هنوز هم امروز کاربرد دارد. حتی گاهی اوقات برای دیوارچینی هم از تراز استفاده میکنند. در ادامه بیشتر درباره انواع تراز لیزری صحبت خواهیم کرد و با آن‏ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

انواع تراز لیزری

انواع بسیار زیادی از این ابزار اندازه گیری وجود دارند که هر کدام برای کاربردی خاص ساخته شدهاند. به عنوان مثال تراز لیزری برای کاشی کاری با ترازی که برای دیوارچینی استفاده میشود متفاوت است. در زیر تعدادی از انواع تراز لیزری را معرفی می‏کنیم تا با آن‏ها بیشتر آشنا شویم.

·         تراز لیزری 360 درجه

در بالا بیان کردیم که بیشتر ترازهای لیزری دو خط را با فاصله 90 درجه یا به محل مورد نظر میتابانند. با این حال تراز لیزری 360 درجه این نور را به اندازه زاویه 360 درجه یا 120 درجه می‌تاباند. این نوع از تراز قابلیت خودترازی را دارد و میتوان آن را روی سه پایه عکاسی یا مهندسی نصب کرد.

تراز لیزری سه خط

تراز لیزری نور سبز یا سه خط از انواع تراز است که به صورت سه بعدی خط را روی دیوار می‏اندازند. این ترازها بسیار دقیق عمل میکنند و می‏توانند صاف بودن چند دیوار به عنوان مثال یک اتاق را برای شما نشان دهند.

تراز لیزری ساده

تراز لیزری ساده درواقع نمونه پایه تراز لیزری است که بیشتر افراد میتوانند از آن استفاده کنند. این تراز نیز یک نور لیزر را به صورت ساده می تاباند. تراز لیزری کاشی و سرامیک از نوع ساده است.

تراز لیزری خطی

تراز لیزری خطی مانند تراز ساده عمل می‏کند و گاهی اوقات ممکن است که فقط یک خط را به صورت افقی یا عمودی بتاباند. از این تراز لیزری نیز استفاده بسیاری در ساخت و ساز می‌شود.

بهترین تراز لیزری

ترازهای لیزری بسیاری در بازار وجود دارند و همانطور که در بالا مشاهده کردید انواع متفاوتی نیز دارند. جدیدترین تراز لیزری معمولا جز بهترین انواع است زیرا از تکنولوژی روز در آن استفاده شده است. همچنین برندهای ایرانی و خارجی نیز در بازار وجود دارند که هرکدام از آنها قابلیتهای خاص خود را دارند.

قیمت تراز لیزری

یکی از فاکتورهای مهم هنگام خرید تراز لیزری قیمت آن است. با توجه به انواعی که برای ترازها وجود دارد میتوان با بررسی بیشتر تراز لیزری قیمت مناسب را پیدا کرد. با این حال معمولا ترازهای لیزری وارداتی قیمت بیشتری نسبت به ایرانی‏ها دارند.

هم‏چنین هرچه قابلیتهای یک تراز بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد. اگر قصد خرید یک تراز لیزری ارزان را دارید بهتر است که آن را از بین برندهای ایرانی انتخاب کنید. هم‏چنین قیمت تراز لیزری ساده معمولا کمتر از دیگر انواع است.

خرید تراز لیزری

بعد از اینکه درباره تراز لیزری، انواع آن و قیمت این ابزار اندازه گیری اطلاع پیدا کردیم، نوبت به آن میرسد که راهنمای خرید آن را بررسی کنیم. بهتر است برای خرید مرغوبترین برندهای بازار را پیدا کنیم. بعد از آن اگر قصد خرید اینترنتی را دارید، می‏توانید نظرات کاربران دیگر را درباره برند انتخابی مورد نظر خود بدانید.

 در غیر این صورت برای خرید حضوری ابتدا از فروشنده بخواهید تا دستگاه را برای شما امتحان کند و سپس آن را خریداری کنید. اگر اولین بار قصد خرید این محصول را دارید بهتر است قبلا با افرادی که از تراز لیزری استفاده میکنند مشورت کرده و سپس خرید را انجام دهید.