۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

قیچی باغبانی

تنظیم جهت نزولی

   

6 مورد

تنظیم جهت نزولی

   

6 مورد

قیچی باغبانی

 یکی از اصلی ترین ابزارهای هرس گل و گیاه و درختان، قیچی باغبانی است که در حال حاضر به دو صورت دستی و شارژی تولید می شود. ساختار قیچی باغ شامل دو لبه فلزی برای قطع کردن شاخ و برگ اضافه درختان و گیاهان که به دسته آن که حکم اهرم را دارد متصل است. از قیچی باغبانی سبک و دستی برای مصارف خانگی استفاده می شود ولی قیچی باغ شارژی که دارای قدرت برش بالایی دارد برای هرس کاران حرفه ای و برش شاخه های محکم و  بزرگ به کار می رود. قیچی در گروه ابزار دستی تقسیم بندی می شود و جزء ابزاری است که میتوان آن را در جعبه ابزار خانگی جای دارد و برای هرس انواع گلدان و یا استفاده در باغچه ها به کار برد.

انواع قیچی باغبانی

قیچی باغ دارای دو تیغه و یک دسته است که جنس تیغه بالا از جنس فولاد بوده و تیغه پایین از یک فلز نرم تر ساخته شده است. این قیچی از لحاظ کارکرد در انواع مختلفی ساخته می شود که به شرح زیر می باشند.

·    قیچی باغبانی جغجغه‌ای: از این قیچی باغ برای هرس شاخه های قطور استفاده می شود که با وارد کردن نیروی کمتر می توان شاخه های ضخیم تر را به راحتی قطع کرد.

·    قیچی باغبانی سرشاخه زن: تیغه های این نوع قیچی باغبانی تیز و دسته های بلند دارد و برای قطع سرشاخه هایی که به راحتی در دسترس نیستند به کار می رود.

·    قیچی باغبانی هرس: این نوع قیچی باغ دسته هایی بلندتر و قدرت بالاتری دارد و دارای تیغه هایی با کیفیت و مقاوم است.

·    قیچی باغبانی شمشاد زن: از لحاظ ظاهری شبیه قیچی معمولی است ولی تیغه و دسته بلند تر دارد. این قیچی باغبانی برای هرس پرچین و بوته ها کاربرد دارد.

·    قیچی باغبانی پیوند: این نوع قیچی باغ امکانات مختلفی داشته و هر نوع پیوندی را می‌توان با آن انجام داد.

·    قیچی باغبانی گیربکسی: برای هرس و قطع کردن شاخه های اضافه درختان از قیچی باغ گیربکسی استفاده می شود که از لحاظ ظاهری شبیه قیچی معمولی است ولی دارای اهرم اضافه تنظیم کننده برای انجام آسان برش می‌باشد.

بهترین مارک قیچی باغبانی

·         رونیکس

·         نووا

·         بهکو

·         واستر

·         اینکو

·         آکواکرفت

·         باهکو

از بین برندهای قیچی باغبانی معرفی شده در بالا، قیچی باغ برند نووا به دلیل ساخت آن از مواد اولیه با کیفیت از لحاظ داشتن تیغه‌های تیز و برنده بهتر از سایر مارک‌های قیچی باغبانی است.

راهنمای خرید قیچی باغبانی

همان طور که گفتیم قیچی باغبانی در انواع مختلفی برای کاربردهای متفاوت ساخته شده است. به عنوان مثال برای  قطع شاخه‌های نازک یا ضخیم، هرس شمشاد و چمن باید از قیچی مخصوص خود استفاده کرد تا بهترین عملکرد را داشته باشند. برای خرید قیچی باغبانی باید ضخامت شاخه ها را در نظر گرفت؛ زیرا برای شاخه های با ضخامت نازک نیاز به قیچی باغ دسته کوتاه بوده و برای شاخه های ضخیم تر قیچی باغبانی دسته بلند کاربرد دارد.

جنس تیغه قیچی باغ که از اجزای اصلی این ابزار باغبانی است نقش مهمی در قطع شاخه ها و هرس درختان دارد. هنگام خرید قیچی باغ باید توجه کرد که جنس قیچی از فولاد ضد زنگ و تیتانیوم باشد که از باکیفیت ترین جنس تیغه هستند. نکته مهم دیگر در خرید قیچی باغبانی وزن این وسیله کاربردی است که هر چه سبک تر باشد استفاده از آن راحت تر خواهد بود و کار هرس و قطع درختان بهتر انجام می‌شود. همچنین طراحی ارگونومیک این قیچی که به درستی و راحت در دست قرار گیرد می‌تواند از خستگی زودهنگام مچ دست و بازو هنگام کار با آن جلوگیری نماید. علاوه بر این باید به ایمنی این ابزار باغبانی در هنگام خرید توجه کرد که دارای دسته ضربه گیر باشد.

امروز خرید اینترنتی تمام محصولات و خدمات از فروشگاه‌های آنلاین و بدون مراجعه حضوری امکان پذیر شده است. از این رو هنگام خرید اینترنتی قیچی باغ از سایت های معتبر باید تمام ویژگی های کارکردی و ظاهری محصول را مورد بررسی قرار دهید و به ضمانت و خدمات پس از فروش قیچی باغ توجه کنید.

 قیمت قیچی باغبانی

از لحاظ مشخصات ظاهری انواع قیچی باغ با هم تفاوت هایی دارند که همین امر سبب اختلاف قیمت قیچی باغبانی شده است. عوامل تعیین کننده قیمت قیچی باغ شامل وزن، برند، جنس تیغه و دسته و نوع طراحی آن‌ها می‌باشد. کیفیت و تیزی تیغه یک فاکتور مهم در خرید قیچی باغبانی و قیمت آن است.