۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

سیم و کابل

تنظیم جهت نزولی

   

8 مورد

تنظیم جهت نزولی

   

8 مورد

سیم و کابل

از اساسی ترین تجهیزات برقی ساختمان ها، سیم و کابل ها هستند؛ این قطعات دارای سطوح مقطعی مختلفی بوده و عددی که در کنار سیم و کابل نوشته می شود قطر یا سطح مقطع آن است. هر یک از سیم و کابل ها دارای روکش عایقی مثل شیلد، آرمور و اسکرین هستند. در این مقاله به معرفی انواع سیم و کابل و معرفی بهترین برندهای سیم و کابل در ایران می پردازیم.

انواع سیم و کابل را با توجه به کاربردشان در دسته لوازم الکتریکی و روشنایی و در کنار دسته لامپ ال ای دی، هواکش، باتری، محافظ برق و چند راهی قرار داده شده تا امکان بررسی و خرید آسان تر فراهم گردد. در ادامه در مورد اظلاعات تکمیلی در مورد انواع سیم و کابل با ما همراه باشید.

انواع سیم و کابل

انواع سیم و کابل برق از لحاظ پارامترهای مختلفی به دسته های متنوعی تقسیم می شوند؛ که از جمله می توان به سطح ولتاژ، نوع‌ هادی و ساختار آن، نوع عایق و روکش، نوع حفاظت الکتریکی، نوع حفاظت مکانیکی، نوع کاربرد، تعداد رشته‌ها و استاندارد آن ها اشاره کرد. می توان بر اساس نوع هادی سیم های برق را به انواع مختلف سیم شامل سیم برق مفتولی، سیم برق افشان و سیم برق نیمه افشان دسته بندی کرد.

مدل‌ های کابل برق از نظر سطح ولتاژ

·         کابل فشار ضعیف (LV)

·         کابل فشار متوسط (MV)

·         کابل فشار قوی (HV)

·         کابل فوق فشار قوی (EHV)

انواع کابل برق از نظر نوع کاربرد

·         کابل زمینی

·         کابل مخابراتی

·         کابل افشان

·         کابل کواکسیال

·         کابل فیبر نوری

بهترین سیم برق

بیشتر از 150 کارخانه در ایران در زمینه تولید سیم و کابل استاندارد و با کیفیت فعالیت می کنند که در بین این کارخانه ها بیشترین تولید مربوط به شرکت های تهران، اصفهان و کرمان است. در ادامه از میان تعداد زیادی برندهای تولید کننده سیم و کابل برق در ایران بهترین برندهای داخلی سیم برق ساختمانی مطرح را معرفی می کنیم.

·         سیم وکابل شرکت صنعتی الکتریکی خراسان

·         شرکت تولیدی سیم و کابل ابهر

·         سیم و کابل اعتماد البرز

·         البرز الکتریک نور

·         سیم و کابل یزد

·         صنایع کابل سازی پژواک همدان

 قیمت سیم و کابل

قیمت سیم و کابل با توجه به اندازه، نوع و برند آن ها تعیین می شود ممکن است کارخانه ای محصول با کیفیت بالایی را نسبت به تولدی کننده دیگری با قیمت مناسب تری عرضه کند. همچنین سیم و کابل ها بسته به نوع کاربردشان قیمت های متفاوتی خواهند داشت و میزان تقاضای این محصولات به طور مستقیم بر قیمت ها تاثیرگذار است. در نهایت برند و کارخانه تولید کننده این کابل و سیم ها می توانند قیمت این محصول را تحت تاثیر قرار دهند. به طوری که شرکتی که کالایی با کیفیت تولید می کند می تواند آن را با قیمت بیشتری نسبت به تولیدکنندگان دیگر به فروش رساند.

 خرید سیم و کابل

برای خرید سیم و کابل باید پارامترهای مختلفی را در نظر داشت تا بتوان سیم و کابلی با کیفیت و کاربردی را انتخاب کرد. از جمله این موارد می توان به بار مورد نظر و ظرفیت مجاز، ولتاژ اسمی، افت ولتاژ مجاز، حفاظت، مدار، بار اتصال کوتاه، شرایط مکانیکی و شرایط محیطی اشاره کرد. فروش سیم و کابل هم به صورت عمده و هم جزئی برای کارهای برق کشی ساختمانی انجام می شود.