۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

رنگ پلاستیک

تنظیم جهت نزولی

   

14 مورد

تنظیم جهت نزولی

   

14 مورد

رنگ پلاستیک

شاید تمام کسانی که به کار رنگ مشغول بوده یا اینکه حتی یک بار هم با نقاشی ساختمان در ارتباط باشند، رنگ پلاستیک را که از انواع رنگ ساختمانی است بشناسند. این نوع رنگ از دیرباز برای رنگ کردن دیوار و یا سطوح استفاده میشده و بسیار کاربردی است. رنگ پلاستیک معمولا توسط قلم مو مقلاویز اجرا شده و بعد از آماده شدن سطح توسط بتونه مناسب و همچنین سنباده کاری اجرا می شود. اگر قصد خرید رنگ پلاستیک را دارید و نمیدانید که چطور باید بهترین کیفیت آن را خریداری کنید، در این مطلب با الکتروابزار همراه باشید تا اطلاعات کاملی را در این باره به شما ارائه دهد.

رنگ پلاستیک چیست؟

در بالا بیان کردیم که رنگ پلاستیک یکی از رنگ‏های مخصوص ساختمان است که از گذشته از آن استفاده میشود. این رنگ حلال با آب است و ساخت رنگ پلاستیک از دیگر رنگ‏ها بسیار راحت‏تر انجام می‏شود. زیر سازی رنگ پلاستیک مانند بیشتر رنگ‏های دیگر با بتونه و لکه گیر‏ها انجام شده تا رنگ و ذرات پلاستیک به راحتی به آن بچسبد.

برای پوشش بهتر رنگ پلاستیک بهتر است ابتدا از پرایمر بر روی سطح استفاده شود تا رنگ پلاستیک بهتر روی سطح بچسبد. هم‏چنین گاهی از چسب چوب در رنگ پلاستیک استفاده میشود تا دوام آت بالاتر برود.

انواع رنگ پلاستیک

مانند دیگر رنگ‏ها رنگ پلاستیک هم دارای انواع متفاوت است که برای مکان‏های مختلف از آن استفاده میشود. با این حال قبل از آن که به انواع بپردازیم بگذارید به یکی از مهم‏ترین سوال‏ها در این زمینه پاسخ دهیم که تفاوت رنگ روغنی و پلاستیک در چیست؟

 هر دوی این رنگ‏ها بسیار رایج و معروف هستند. با این حال رنگ پلاستیک سریع‏تر از رنگ روغن خشک شده و بوی نامطبوعی ندارد. با این حال رنگ روغن دیرتر خشک شده اما قابل شستشو است. این تفاوت‏ها باعث می‌شود تا هر دوی این رنگ‏ها بر اساس شرایط انتخاب شوند.

·         رنگ پلاستیک برای سقف

معمولا برای سقف از رنگ پلاستیک استفاده می‏شود. این رنگ چون قدرت چسبندگی بالا دارد  و همچنین رنگ سقف کمتر نیاز به شستشو دارد استفاده از رنگ پلاستیک مقرون به صرفه تر بوده و برای سقف مناسب‏تر است.

·         رنگ تمام پلاستیک

در بالا مشاهده کردید که گاهی اوقات به رنگ پلاستیک ناخالصی مانند چسب چوب اضافه میشود تا پوشش رنگ بهتر شود که به آن رنگ نیمه پلاستیک گفته میشود. با این حال رنگ تمام پلاستیک به صورت خالص نیز وجود دارد که فقط از قدرت چسبندگی خود رنگ استفاده میشود. این نوع رنگ دارای قیمت بالاتری بوده ولی قابلیت شستشو بیشتری نیز دارد.

بهترین رنگ پلاستیک

در بالا مشاهده کردید که برای نقاشی پلاستیک انواع مختلفی از رنگ وجود دارد که می‏توان بر اساس کیفیت و نوعی که احتیاج داریم یکی از آن‏ها را انتخاب کنیم. با این حال بهترین رنگ پلاستیک معمولا جز پر فروش‏ترین‏ها است و توسط بهترین برندها ساخته شده است. بهترین مارک رنگ پلاستیک عبارتند از پارس بهار درجه 1، سحر درجه 1، هادی و اطلس.

قیمت رنگ پلاستیک

قیمت رنگ نیز یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیرگذار در هنگام خرید آن است. برای اطلاع از قیمت دقیق رنگ پلاستیک می‏توانید به سایت‏های فروش مانند الکتروابزار مراجعه کرده و قیمت تمامی رنگ‏ها از برندهای مختلف را مشاهده کنید.

خرید رنگ پلاستیک

برای خرید رنگ پلاستیک هم می‏توان به صورت اینترنتی اقدام کرد. این خرید به سادگی از سایت‏های فروش مانند الکتروابزار انجام می‏شود. شما بعد از دیدن قیمت و مشخصات کالا می‏توانید به راحتی خرید را انجام داده و رنگ را درب منزل یا محل کار خود تحویل بگیرید.