۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

قفل کتابی

تنظیم جهت نزولی

   

18 مورد

تنظیم جهت نزولی

   

18 مورد

قفل کتابی

در حال حاضر یکی از کارآمدترین قفل ها در برابر سرقت و افزایش امنیت اماکن مختلف، قفل کتابی است که از قفل های قدیمی به شمار می رود. زبانه این قفل ها کمتر معلوم بوده و دسترسی قیچی و اره آن بُر بر زبانه آن ها کمتر است. این قفل ها از جنس های متفاوتی ساخته می شوند ولی معمولا فولادی یا برنجی بوده و در مقابل رطوبت مقاوم هستند، معمولا این قفل ها نسبت به قفل آویز دارای امنیت بالاتری بوده و برای جاهایی که میزان امنیت مهم است علاوه بر قفل برقی از این قفل نیز استفاده می شود، اغلب قفل های کتابی دارای کلید کامپیوتری و یا ناودانی بوده که امروزه با پیشرفت تکنولوژی انواع قفل رمزدار کتابی نیز به بازار عرضه گردیده است.در این مقاله به معرفی کامل بهترین برند قفل کتابی و انواع این قفل ها می پردازیم.

قفل کتابی

انواع قفل کتابی

انواع قفل های کتابی در بازار در مدل های مختلف وجود دارند که از لحاظ سطح ایمنی با متفاوت هستند. قفل کتابی ضد اسید ضریب ایمنی بالایی دارد؛ از آنجایی که یکی از راه های باز کردن قفل، تزریق اسید است این نوع قفل می توانند مقاومت بالایی در برابر اسید داشته باشد.

قفل کتابی در اندازه های مختلف ساخته می شود که برای امنیت مغازه ها و منازل از نوع بزرگ آن و برای ایمنی موتور، دوچرخه و کمد از سایز کوچک آن استفاده می کنند. تنوع و همه کاره بودن و ایمنی بالای قفل کتابی سبب شده این محصول از محبوبیت بالایی برخوردار شود. این قفل ها بر اساس جنس، اندازه و وزن خود در انواع فولادی، روکش دار و قفل کتابی ساده تولید می شوند.

قفل کتابی

 بهترین قفل کتابی

شرکت ها و برندهای خارجی و داخلی متعددی انواع و اقسام قفل کتابی را می سازند که در بین همه آن ها بهترین قفل کتابی مربوط به برند قفل کتابی آلمانی و ایتالیایی شامل برندهای : "قفل کتابی سیزا" ، "قفل کتابی ویرو" و "قفل کتابی ایزو" است. این دو برند قفل کیفیت و ضریب ایمنی بالایی داشته و قیمت بالاتری نیز دارند. البته مارک های ایرانی قفل کتابی دلتا "، "قفل کتابی پارس" ، "قفل کتابی گیرا" ، "قفل کتابی منیر صنعت" و "قفل کتابی حدید" نیز از کیفیت و متریال مرغوب بهره مند هستند. این قفل ها توانایی رقابت با محصولات مشابه خارجی دارند و در عین حال با قیمت کمتری نیز در بازار به فروش می رسند. در بین قفل های ایتالیایی و ایرانی ، قفل های کتابی ساخت کشور چین وجود دارد که شامل برندهای : "قفل کتابی کلون" ، "قفل کتابی کلاویس" ، "قفل کتابی باتیس" و "قفل کتابی کبالت" می شوند.

قیمت قفل کتابی

عوامل تعیین کننده قیمت قفل کتابی شامل نوع قفل کتابی، ابعاد، ویژگی‌ ها و مشخصات فنی، برند و کشور سازنده  هستند. هر چه سطح ایمنی و کیفیت قفل بیشتر باید به همان میزان قیمت قفل کتابی افزایش می یابد. برای مثال از لحاظ ابعاد و نوع کاربری باید بگوییم که قفل های کوچک که برای چمدان و کمد استفاده می شود نسبت به قفل های بزرگی که برای امنیت مغازه و ساختمان به کار می رود قیمت کمتری دارند. همچنین قفل هایی نظیر قفل کتابی ضد اسید به دلیل داشت ایمنی و کیفیت بیشتر در مقایسه با قفل های معمولی قیمت بالاتری دارند. به طور کلی کاربری قفل و اهمیت مکانی که قفل می خواهد امنیت آن را تامین کند دو عامل مهم در تعیین قیمت قفل کتابی هستند. برای اینکه از خسارات مالی بتوان جلوگیری کرد باید هزینه کافی و مشخصی را برای خرید ابزارهای امنیتی مثل قفل کتابی در نظر گرفت.

قفل کتابی

 راهنمای خرید قفل کتابی برنجی

زمانی که می خواهید قفل کتابی خریداری کنید باید چند نکته مهم را مدنظر قرار دهید تا بتوانید با بودجه مناسب قفلی کاربردی انتخاب کنید.

1.جنس بدنه قفل کتابی؛ این قفل ها در جنس هاب آلومینیومی، برنجی و فولادی در بازار وجود دارند که جنس فولادی قفل کتابی از دیگر متریال ها مرغوبتر و مقاوم تر بوده و در برابر ضربه استحکام لازم را دارد.

2.وزن قفل های کتابی خریداری شده باید سنگین باشد و هیچ خط، خش و حفره ای در سطح قفل وجود نداشته باشد.

3.بررسی پین ها و اتصالات؛ باید این موارد به خوبی از لحاظ استحکام و سالم بودن بازبینی شوند. هر چه تعداد پین های قفل بیشتر باشد احتمال اینکه بتوان از روی آن ها نمونه دیگری ساخت یا کپی برداری کرد کمتر می باشد. همچنین هرچه ضخامت حلقه پین در قفل بیشتر باشد امکان بریدن آن سخت تر است؛  معمولا ضخامت آن 12 میلی متر می باشد.

برای خرید قفل کتابی باید آن را از فروشگاه های معتبر خریداری کرد و از خاصیت ضد سرقت بودن و مقاومت قفل در برابر تزریق اسید، فشار و ضربه و کشش اطمینان پیدا کنید. اگر می خواهید با استفاده از قفل های کتابی امنیت مکان مهمی را تامین نمایید بهترین گزینه استفاده از قفل کتابی رمزی مکانیکی یا الکترونیکی است؛ زیرا این قفل ها بدون کد رمز قابل باز شدن نیستند.

خرید از سایت‌های اینترنتی یکی از بهترین راه‌ها برای خرید قفل کتابی است که بیشترین مزیت آن صرفه جویی در وقت می باشد؛ زیرا می توانید انواع قفل و ویژگی های آن‌ها را در یک زمان ببینید و آن‌ها را با هم از لحاظ گوناگون مقایسه کنید و با اطمینان بیشتری محصول مورد نیاز خود را خریداری نمایید.

فروشگاه اینترنتی الکتروابزار با تامین و تهیه انواع قفل کتابی و آویز به صورت مستقیم از تولید کننده و یا وارد کننده آن علاوه بر اطمینان از اصالت بهترین قیمت را نیز با حذف واسطه برای مشتریان به همراه دارد.