۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

چسب نواری، چسب پهن، چسب شیشه ای

تنظیم جهت نزولی

   

18 مورد

تنظیم جهت نزولی

   

18 مورد

چسب نواری چیست؟

چسب نواری یکی از انواع چسب بوده که از بچگی برای چسباندن جلد کتاب و دفتر با آن آشنایی داریم. استفاده راحت از این چسب باعث شده که وجودش در کشوی هر خانه ای ضروری باشد. این نوع چسب در سایزها و یاردهای مختلف در بازار به فروش می رسند. برای بسته بندی می توان از چسب پهن نواری یا چسب کارتن استفاده کرد. چسب شیشه ای از انواع چسب نواری بوده که از پر کاربردترین چسب ها است.

انواع چسب نواری

چسب نواری دارای انواع مختلی بوده که هر کدام کاربرد ویژه ای دارند. در ادامه این قسمت با انواع چسب نواری بیشتر آشنا می شویم:

1. چسب شیشه ای

چسب شیشه ای با نام های دیگری چون چسب شفاف یا چسب کریستال نواری نیز شناخته می شوند. خیلی از ما، برای جلد کردن کتاب و دفتر خود، در دوران مدرسه، از همین نوع چسب نواری استفاده می کردیم. جالب است که اگر از چسب شیشه ای استفاده می کردیم، چسب تغییر رنگ نمی داد و تا انتهای سال تحصیلی کتاب و دفتر جلد شده، زیبا می ماندند. البته این نوع از چسب کاربردهای دیگری نیز دارند برای انواع کاغذ نیز قابل استفاده هست؛ مثلا برای درست کردن کاردستی نیز قابل استفاده است.

2. چسب پهن قهوه ای

چسب پهن قهوه‌ای که به چسب کارتون یا چسب اسباب کشی نیز معروف بوده؛ برای بسته بندی بسیار پر کاربرد است. این چسب ها معمولا با عرض 8/4 سانتی متری تا 7 سانتی متری در بازار موجود هستند. البته عرض 8/4 سانتی متری با نام چسب 5 سانتی قهوه ای در بازار به فروش می رسد. این نوع چسب دارای قدرت چسبندگی بالایی بوده، همچنین حباب های هوایی که بین سطح و چسب ایجاد می شوند، موجب بالا رفتن قدرت چسبندگی می شوند و همین حباب ها نیز موجب می گردند تا باز کردن آن ها از روی سطوحی مانند مقوا به راحتی انجام شود.

3. چسب پهن رنگی

چسب پهن رنگی در رنگ های مختلفی چون سبز، قرمز، قهوه‌ای، زرد و آبی در بازار موجود هستند. این چسب ها برای تزیین، صنایع دستی، کاردستی و مشخص کردن نوع بسته بندی کاربرد دارند. البته چسب نواری رنگی باریک نیز برای دانش آموزان جالب بوده و برای چسباندن ورق مابین برگ های کتاب هایشان از این نوع چسب ها استفاده می کنند و شوق و اشتیاق کودکان در انجام دادن تکالیف با استفاده از این نوع چسب های رنگی رنگی بالا می رود.

4. چسب پهن بی صدا

چسب شیشه ای پهن از نوع چسب های بی صدای چسب نواری به حساب می آیند. برخی از افراد از این چسب های پهن برای مرتب بودن و سالم ماندن ریشه های فرش استفاده می کنند. از مزیت های این نوع چسب این است که می توان در سکوت شب، بدون ایجاد صدایی از آن نیز استفاده کرد. البته هنگام کشیدن چسب نواری و جدا کردن آن از رول، مقدار خیلی کمی صدا ایجاد می شود که نسبت به نمونه های مشابه چسب پهن، صدای کمتری تولید می کند.

5. نوار چسب کاغذی

این نوع نوار چسب که در حوزه نقاشی روی بوم بسیار پرکاربرد است، معمولا دارای پهنای 5/2 سانتی متری است. از مزیت های این نوع چسب نواری می توان به استفاده آسان و تمیز بودن آن اشاره کرد. از طرف دیگر بدون احتیاج به قیچی و با دست قابل استفاده است و این گونه سرعت کار با چسب نیز بالا می رود. نوار چسب کاغذی رازی از بهترین برندهای این نوع نوار چسب کاغذی است.

6. چسب برق نواری

چسب برق نواری یکی دیگر از انواع چسب نواری بوده که معمولا به رنگ مشکی یا سبز در بازار موجود است. عرض معمول آنها 3/1 سانتی متر بوده و مناسب استفاده در سیم برق و تلفن است. این چسب به چسب عایق بندی نیز معروف است.

کاربرد چسب پهن و نحوه استفاده از آن

چسب پهن دارای کاربردهای زیادی است. از جمله می توان برای بسته بندی، کاردستی، محکم شدن جلد کتاب و مانند اینها استفاده کرد. برای استفاده از آن کافی است سطح مورد نظر را تمیز کرد و از چسب نواری پهن روی آن استفاده کرد. به یاد داشته باشید، چسب نواری بر روی سطوح چرب و روغنی نمی چسبد. یکی از پرکاربردترین استفاده چسب پهن در صنعت پست جهت حمل و نقل برای بسته بندی است.

قیمت چسب نواری

قیمت چسب نواری با توجه به سایز، یارد و نوع استفاده متفاوت است. به طور مثال چسب پهن و چسب کارتن از چسب باریک 8/1 سانتی متری گران تر بوده و همچنین چسب برق نواری از چسب شیشه ای باریک دارای قیمت بیشتری است. اگر می خواهید از قیمت انواع چسب نواری عمده و تکی اطلاع پیدا کنید کافی است با کارشناسان الکتروابزار تماس بگیرید.

خرید چسب نواری

خرید انواع چسب نواری مانند چسب پهن ، چسب شیشه ای و چسب کارتن از الکتروابزار دارای مزایای زیر است:

·         تهیه انواع محصولات مانند چسب نواری از شرکت تولید کننده اصلی، بدون واسطه و اصالت کالا و برند

·         مشاوران، کارشناسان و فروشندگان با اخلاق حرفه ای و صبور