۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

دستکش کار

تنظیم جهت نزولی

   

12 مورد

تنظیم جهت نزولی

   

12 مورد

دستکش کار

دستکش کار یکی از وسایل بسیار مورد نیاز برای بسیاری از مشاغل است که کار یدی داشته و با مواد مختلف یا سخت سروکار دارند. دستکش کار بر اساس فعالیتی که فرد انجام میدهند انواع گوناگونی دارد. از این رو باید هر فرد این نوع از دستکش‏ها را بشناسد و بر همین اساس خرید را انجام دهد. در این مطلب الکتروابزار درباره انواع دستکش کار و مشخصات خرید برای شما توضیح خواهد داد و اطلاعات جامع را برای خرید بهترین دستکش ارائه میدهد.

همواره فعالیت های کارگاهی و به خصوص کارگاه های ساختمانی با خطراتی همراه بوده که برای کاهش این خطرات می بایست حتما از ابزار و تجهیزات ایمنی استفاده نمود، استفاده نمودن از تجهیزاتی مانند ماسک، کمربند ایمنی، کفش کار و ... تا حد زیادی از نیروی کار محافظت نموده و خطرات را کاهش می دهد.

دستکش کار

همانطور که در بالا بیان کردیم، دستکش کار وسیلهای است که از دست هنگام انجام بعضی از فعالیت‏های خطرناک جلوگیری می‏کند. به عنوان مثال اگر قصد دارید با مواد شیمیایی کار کنید یا موادی که با آن‏ها کار می‏کنید باعث ایجاد خراش یا زخم میشود، می‏توانید از دستکش کار استفاده کنید. این نوع از دستکش‌ها معمولا ضد آب و ضد حریق بوده و از مقاوم‏ترین مواد ساخته میشوند.

انواع دستکش کار

دستکش کار انواع مختلفی دارند که معمولا بر اساس پارچه یا موادی که با آن ساخته شدهاند طبقه بندی می‏شوند. برای بعضی از کارها نیاز است تا از دست بسیار استفاده شود. به همین دلیل دستکش کار نباید به نوعی جلوی کار فرد را بگیرد. هم‏‏چنین دستکش ایمنی کار باید به صورتی باشد که در هیچ صورت پاره  نشده و از دست در مقابل بسیاری از کارها محافظت کند. در زیر تعدادی از انواع رایج این نوع از دستکش را نام میبریم.ن ن

·         دستکش ضد برش

 

دستکش ضد برش همانطور که از نام آن پیداست به گونهای طراحی شده است که در مواجه با اره یا تیغ دستکش برش نخورد و به این ترتیب دست سالم بماند. این دستکش از نوع ایمنی است و کسانی که به عنوان مثال نجار هستند باید حتما هنگام کار از آن استفاده کنند.

·         دستکش بنایی

دستکش بنایی نیز یکی دیگر از دستکشهای کار مورد استفاده در بازار است که اغلب به صورت پلاستیکی عرضه میشود. این دستکش باید به صورتی باشد که تجهیزات بنایی توسط آن از دست بنا سر نخورد.

·         دستکش کار مکانیکی

دستکش کار مکانیکی برای این منظور باید استفاده شود که دست با مواد شیمیایی یا روغن‏ها برخورد نکرده و آسیب نبیند. تقریبا هر فرد مکانیک باید از این نوع از دستکش استفاده کند و پوست خود را از هرگونه آسیب ایمن نگه دارد.

·         دستکش ضد برق

افرادی که با برق، وسایل برقی یا ایستگاه‏های برق کار می‏کنند باید از این نوع دستکش استفاده کنند. زیرا آن‏ها را از خظر برق گرفتگی مصون نگه میدارد. دستکش کار ضد برق معمولا با پلاستیک یا لاتکس ساخته شده است.

·         دستکش حرارتی

برای افرادی که در مکان‏های داغ یعنی نزدیک به کوره‏ها فعالیت میکنند، استفاده از این نوع دستکشها بسیار ضروری است. زیرا گرما را از خود عبور نداده و ضد حریق هستند. به این صورت دست را محافظت می‏کنند.

قیمت دستکش کار

بر اساس نوعی که دستکش کار انتخاب می‏کنید و موادی که از آن ساخته شده است، این محصول میتواند با قیمتهای متفاوت عرضه شود. معمولا دستکشهایی که برای کارهای حساستر ساخته شده‏اند و از مواد مرغوب‏تر برای آن‏ها استفاده شد است می‏توانند قیمت بالاتری داشته باشند.

خرید دستکش کار

برای خرید دستکش کار بهترین کار این است که ابتدا کیفیت آن را بررسی کنید. این وسیله باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشد زیرا به نوعی به عنوان دستکش ایمنی شناخته میشود. هم‏چنین باید از کسانی که تجربه استفاده از برند خوب دارند در این زمینه سوال بپرسید. سپس می‏توان به سایتهای فروش اینترنتی و یا فروشگاه‏های ابزار فروشی برای خرید این دستکش مراجعه کرد. لازم به ذکر است که شما می‏توانید از طریق سایت‏هایی چون الکتروابزار بهترین دستکش را انتخاب کنید و نظرات دیگر افراد را در این باره بخوانید.