۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

اینورتر و دستگاه جوش

تنظیم جهت نزولی

   

24 مورد

تنظیم جهت نزولی

   

24 مورد

اینورتر و دستگاه جوش

اینورتر و دستگاه جوش به دلیل داشتن تکنولوژی بالا به عنوان یک منبع تغذیه‌ای می‌تواند جریان بالایی را برای جوشکاری فراهم کند. برای جریان 220 ولتی شهر AC تامین برق ورودی دستگاه‌جوش از برق تک فاز دو رشته ای استفاده می‌شود. با استفاده از یک سری سوئیچ جریان AC به جریان متناوب  DC  تبدیل شده و مقدار جریان خروجی و ولتاژ اینورتر تنظیم می‌گردد. این جریان توسط ولوم خروجی دستگاه‌جوش در طول فرآیند جوشکاری کنترل می‌شود. کوچکترین دستگاه جوش در مقایسه با دستگاه جوش ترانسفورماتور سبک‌تر بوده و برق کمتری مصرف می‌کند. دستگاه های جوشکاری با توجه به نوع و کاربردشان با الکترود جوشکاری مختص به خود عملیات جوشکاری را انجام می دهند. در ساده ترین حالت می توان گفت همانطور که صفحه سنگ آهن قطعات فلزی را از هم جدا می کند اینورتر جوشکاری آن ها را به هم متصل می کند.

انواع دستگاه جوش

در زمینه صنعت جوشکاری انواع مختلفی اینورتر وجود دارد که از بین آن‌ها می‌توان دستگاه جوش ارزان و با کیفیتی را خریداری کرد.

·         دستگاه جوش برق

·         دستگاه جوش CO2

·         اینورتر CO2 دبل پالس

·         دستگاه جوش آرگون

·         اینورتر آرگون AC/DC

·         دستگاه جوش آرگون پالسی

 بهترین مارک دستگاه جوش

تولیدکنندگان بسیاری در حیطه ساخت دستگاه‌جوش و اینورتر در داخل ایران و سطح جهان فعال هستند که تعدادی از بهترین سازندگان این محصول به شرح زیر هستند:

1.دستگاه جوش آروا

یکی از بهترین مارک‌های دستگاه جوش در بازار ابزار صنعتی ایران برند اینورتر آروا است که دارای بیش از 30 سال تجربه و تلاش در این زمینه هست. شرکت آروا از سال 1393 فعالیت خود را در حیطه تولید دستگاه‌های جوش مطابق با استاندارد جهانی آغاز کرده و محصولات صنعتی با قیمت مناسبی را ارائه می‌دهد.

2.دستگاه جوش رونیکس

برند رونیکس تولیدکننده انواع اینورتر مانند انواع ابزارآلات برقی، کوچکترین دستگاه جوش و برش، ابزارآلات دستی و برشی مطابق با استانداردهای بین‌المللی است که همواره کسب رضایت مشتری را مدنظر داشته و توانسته در 48 کشور جهان فعال باشد؛ به طوری که محصولات این تولیدکننده در چندین کشور مانند ایران، اسپانیا، آلمان و مادرید به‌صورت قانونی ثبت شده‌اند و در بازار صنعتی این کشورها عرضه می‌گردد.

3.دستگاه جوش توسن

توسن از دیگر برندهای تولیدکننده دستگاه جوش است که از سال 1382 فعالیت خود را در زمینه تولید انواع اینورتر و ابزارآلات برقی طبق استانداردهای جهانی با کیفیت قابل قبول آغاز کرده است. توسن بهترین مارک دستگاه جوش ارزان و با کیفیت بوده که با استفاده از کادری مجرب در تلاش برای کسب رضایت مشتریان است.

4.دستگاه جوش ادون

بهترین مارک که در تولید کوچکترین دستگاه جوش برند ادون است که محصولاتی پرفروش و ارزان قیمتی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. به دلیل وجود تحریم‌ها ابزارهایی با کیفیت در ازای افزایش قیمت در بازار ایران کاهش پیدا کرده است ولی همچنان استفاده از محصولات ادون می‌تواند به عنوان دستگاه جوش ارزان و با کیفیت مطلوب مورد استفاده قرار گیرد.

5.دستگاه جوش دی سی ای

این شرکت در سال 2001 در کشور چین فعالیت خود را در زمینه ابزارآلات برقی با عنوان برند دی سی ای آغاز کرد. در ایران محصولات این برند در حوزه صنایع فلز و ساختمان و چوب از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. تمام تولیدات مربوط به دستگاه جوش و اینورتر برند دی سی ای طبق استانداردهای جهانی تایید شده تولید می‌شوند.

6.دستگاه جوش گام الکتریک

شرکت گام الکتریک از سال 1358 فعالیت خود را در زمینه تولید انواع دستگاه جوش و اینورتر در ایران آغاز کرده و بیشترین سهم بازار صنعت ایران را به خود اختصاص داده است. محصولات مختلفی توسط این برند و طبق استانداردهای جهانی  IEC، CE، ISO طراحی شد و وارد بازارهای کشورهای مختلف می‌شود.

7.دستگاه جوش صبا

شاید بتوان بهترین مارک دستگاه جوش را به برند صبا الکتریک اختصاص داد که در زمینه فناوری اینورتر  نوعی اختراع ارائه کرده است. همچنین موفق به کسب عنوان اولین تولیدکننده محصولات اینورتر جهت جوشکاری و برش در ایران شد. صبا الکتریک به دلیل استفاده از جدیدترین فناوری‌های پیشرفته جهان، کنترل کیفیت قطعات و محصولات در حد مطلوب، استفاده از مواد اولیه باکیفیت و تولید محصولاتی متنوع به‌عنوان برندی قابل‌اعتماد و پرفروش در ایران شناخته می‌شود.

 مشخصات دستگاه جوش اینورتر

در فرآیند عملیات دستگاه جوش، برق توسط این وسیله به یک میله به نام الکترود رسانده می‌شود و موجب اتصال دو قطعه فلز به یکدیگر می‌گردد. کوچک‌ترین دستگاه جوش و اینورتر که جدیدترین اینورترها هستند دارای حجم و وزن کم و سبکی هستند و به دلیل قیمت مناسب به دستگاه جوش ارزان شناخته می‌شوند. نحوه کار این دستگاه‌ها به این صورت است که در آن‌ها جریان برق شهری با فرکانس 50 الی 60 هرتز به‌صورت تک‌فاز و یا سه‌فاز تبدیل به جریان موج مربعی با فرکانس 1000 الی 10000 هرتز و جریان مستقیم می‌شود.

دو نوع تکنولوژی در ساخت دستگاه‌های جوش استفاده شده که شامل فناوری MOSFET و IGBT است. در MOSFET ، اینورتر نیازی به جریان برای روشن شدن ندارد و کنترل آن‌ها توسط ولتاژ صورت می‌گیرد و در طیف گستره دما می‌تواند به دلیل پایداری حرارتی ذاتی عملکرد بهتری را ارائه دهد. همچنین در فناوری IGBT که نسل جدید دستگاه‌های جوش ارائه می‌شود تحمل جریان بالایی را داشته، کنترل آن با ولتاژ گیت بوده، دیود فاقد بدنه است ولی دارای جریان دنباله‌دار بزرگی است.

قیمت انواع دستگاه جوش

انواع اینورتر تولید شده توسط برندهای متنوع دارای سطح کیفی و آمپراژ تولید مختلف هستند که همین دلایل موجب شده قیمت انواع دستگاه جوش مارک‌های مختلف به‌گونه‌ای متفاوت به مشتری عرضه شود. از مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده قیمت دستگاه جوش و اینورتر برندهای گوناگون شامل به‌همراه‌داشتن اقلام جانبی، گارانتی و خدمات پس از فروش هستند.

خرید دستگاه جوش

قبل از خرید دستگاه جوش باید نکاتی را مدنظر قرار داد تا بتوان بر اساس نوع مصرف خانگی یا صنعتی بهترین اینورتر را انتخاب کرد. در جوشکاری دو قطعه فلز شبیه هم به یکدیگر با روشی خاص متصل می‌شوند؛ به این صورت که یا هر دو فلز ذوب می شوند و از این طریق به هم وصل می گردند و یا اینکه فلز دیگری ذوب شده و به عنوان پرکننده این دو فلز را به هم می‌چسباند. دستگاه اینورتر باید بتواند جریان لازم برای ذوب هر فلزی را تامین کند. شدت جریان در این دستگاه‌ها متفاوت است؛ بنابراین با توجه به کاری را می‌خواهید با این دستگاه انجام دهید باید اینورتری با شدت جریان مناسب انتخاب کنید. بین شدت و قدرت جوشکاری با ضخامت قطعات فلز رابطه مستقیم دارد.