۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

کابل جوش

محصول مطابق با انتخاب شما وجود ندارد

کابل جوشکاری

کابل جوشکاری یا کابل جوش یکی از انواع کابل برق است که به منظور جوشکاری به کار می رود، در واقع از کابل جوشکاری، برای پر کردن شکاف جوش استفاده می شود و به طور کلی از دو بخش اصلی تشکیل شده است. به عبارت دیگر کابل جوشکاری، یکی از زیرشاخه‌ های کابل‌ برق است و به منظور جوشکاری مدارهای الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد. کابل جوشکاری انواع مختلفی دارد و کیفیت و جنس این کابل ها، تاثیر زیادی در فرایند جوشکاری دارد. کابل جوشکاری بخشی از مجموعه ابزارهای جوشکاری شامل انبر جوشکاری، انبر اتصال، ماسک جوشکاری و الکترود جوشکاری می باشد.

مشخصات کابل جوشکاری

کابل جوشکاری از دو بخش داخلی و خارجی تشکیل می شود که هرکدام از این بخش ها دارای مشخصات خاصی هستند. بخش داخلی یک رسانای استاندارد مانند آلیاژ مس یا آلومینیوم است و بخش خارجی آن نیز از یک نارسانا یا عایق حرارتی ساخته می شود. این عایق حرارتی به دلیل این که در معرض جوشکاری قرار می گیرد، باید علاوه بر این که مقاومت بالایی در مقابل حرارت دارد، انعطاف‌ پذیری زیادی هم داشته باشند. به طور معمول، جنس عایق به کار رفته در بخش خارجی کابل جوشکاری از پلاستیک و به خصوص از نئوپرن است که می تواند حرارت بین 90 الی 150 درجه سانتی ‌گراد را تاب بیاورد. هم چنین انعطاف ‌پذیری بالا برای این کابل‌ ها نیز بسیار مهم است زیرا آن ها در هنگام کار، بر روی سطوح ناصاف کشیده می شوند و اگر منعطف نباشند، سریعاً آسیب می بینند. بخش خارجی کابل های جوش نئوپرن علاوه بر کاربردهای گفته شده، از رسانای داخلی این کابل در برابر رطوبت و آسیب‌ های دیگر هم محافظت می ‌کند.

علت داغ شدن کابل جوشکاری

کیفیت پایین فلز درون کابل جوش، تکه تکه بودن کابل جوش، بلندی بیش از حد کابل جوش، قفل نشدن نری و مادگی دستگاه جوش و کابل و استاندارد نبودن انبر اتصال جوش به کابل جوشکاری از جمله مهم ترین علل داغ شدن کابل جوشکاری است.

 بهترین مارک کابل جوشکاری

خرید کابل جوشکاری باکیفیت و مقاوم برای هر جوشکاری اهمیت زیادی دارد به همین دلیل اغلب جوشکارها همیشه به دنبال خرید قدرتمندترین و بهترین مدل های موجود در بازار هستند.

در حال حاضر دو برند وینر و همین طور شرکت کابل افشان پارسیان در زمینه تولید انواع کابل جوشکاری باکیفیت پیشتاز هستند. این دو برند مدل های متنوعی در اندازه های مختلفی را تولید می کنند تا نیاز های شما را به طور کامل برطرف کنند.

 لیست قیمت کابل برق جوشکاری

قیمت کابل جوشکاری با توجه به نوع و کیفیت آن متغیر است؛ هم چنین نوسانات بازار هم بر قیمت این نوع از کابل های برق تأثیر می گذارد، از این رو برای اطلاع از قیمت دقیق و منصفانه این کابل ها می توانید به سایت فروش ابزارآلات الکترو ابزار مراجعه کنید.

خرید کابل جوشکاری

شما می توانید انواع کابل جوشکاری را از فروشگاه های ابزار فروشی تخصصی در سطح شهر خریداری کنید و یا این که به سایت فروش شرکت الکتروابزار مراجعه کرده و در هر ساعتی از شبانه روز باکیفیت ترین کابل های جوشکاری را با قیمت های مطمئن خریداری کنید.