۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

قفل فرمان

تنظیم جهت نزولی

   

19 مورد

تنظیم جهت نزولی

   

19 مورد

قفل فرمان

یکی از دغدغه های مهم داشتن خودرو چگونگی محافظ از خودرو و لوازم آن در برابر سرقت است. در حال حاضر برای جلوگیری از دزدیده شدن خودرو و لوازم آن ابزارهای امنیتی پیچیده ای طراحی شده که از آن جمله می توان به قفل فرمان، قفل پدال، قفل زاپاس و دزدگیر و ردیاب اشاره کرد. با هزینه کمی می توانید برای انواع ماشین قفل فرمان خریداری کنید و از هزینه های بزرگ تر جلوگیری نمایید. با توجه به مدل ماشین قفل های فرمان نام های مختلفی مثل قفل فرمان ال 90 یا قفل فرمان پراید دارند ولی مکانیزم عمل در آن ها مشابه است. قفل فرمان به شکل میله ای بلند بوده که روی فرمان نصب می شود و از جا به جایی فرمان جلوگیری می کند. سایت آمازون یکی از تکمیل ترین پکیج های قفل فرمان دنیا را دارا می باشد.قفل فرمان خودرو

 

انواع قفل فرمان با توجه به خودرو

یک نوع دیگر از دسته بندی انواع قفل فرمان و پدال بر اساس نوع خودرو تغییر می کند، با توجه به تنوع زیاد خودرو به چند مدل که بیشترین تقاضا را دارند می پردازیم:

قفل فرمان پراید

فرمان پراید جزء دسته فرمانهای کوچک محسوب می شود و با توجه به همین مشخصه معمولا قفل هایی که دارای سایز و اندازه بزرگ هستند بر روی فرمان این خودرو به درستی سوار نمی شوند. قفل های فرمانی که برای این خودرو بیشترین استفاده را دارند معمولا از اندازه و ابعاد کوچکتری برخوردار هستند و برای این نوع خودروها مناسب می باشند.

با توجه به فاصله متفاوتی که در بین پدال خودروهای مختلف می باشد، تقریبا می توان گفت که خودروها از قفل پدال منحصر به خود بهره می برند. قفل پدال پرابد شکلی بسیار ساده داشته و پس از نصب توسط یک قفل آویز یا کتابی در جای خود محکم می گردد.

 

قفل فرمان ساینا

ساینا نیز در رده خودروهای سبک شرکت سایپا است که از لحاظ تنوع نوع قفل فرمان با پراید تقریبا در یک دسسته بندی قرار می گیرند. البته فرمان ساینا به اندازه قابل محسوسی با فرمان پراید متفاوت بوده و در این نوع از خودرو می توان از قفل فرمان دوبل نیز استفاده نمود. قفل پدال ساینا با توجه به فاصله بین پدال گاز و ترمز طراحی و برای انواع این خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. در کنار قفل فرمان و برای ایمنی بیشتر می توان از قفل پدال ساینا نیز بهره برد که در زمان خرید باید دقت نمود که حتما منطبق بر محل پدال هاب خودرو باشد.

 

قفل فرمان کوییک

این خودرو نیز از در دسته خودروهای سبک بوده و با توجه به نوع فرمان این خودرو معمولا از قفل فرمان های سبک استفاده می گردد. از قفل فرمانهایی که برای این خودروها میتوان مورد استفاده قرار داد می توان به قفل فرمان عصایی، قفل فرمان کوتاه، قفل فرمان تاشو استفاده نمود. معمولا خودروهای خانواده سایپا در مدل قفل فرمان مصرفی شبیه به هم بوده و از مدل های یکسانی استفاده می کنند. اما قفل پدال مانند قفل فرمان نبوده و با توجه به نوع خودرو تغییر می کند.

قفل فرمان

قفل فرمان تیبا

تمامی مدل های تیبا ( چه صندوقدار و چه هاچ بک ) همگی دارای فرمان شبیه به هم بوده و از قفل فرمان های سبک برای این خودرو ها می توان بهره برد. البته بر روی تمامی خودروها می توان از انواع قفل فرمان دوبل و شبکه ای نیز استفاده نمود اما هر چه اندازه قفل و فرمان متناسب تر باشد بهتر است. قفل پدال تیبا نیز یکی از گزینه های افزایش ایمنی این خودرو است که میتوان از ان بهره برد.

 

قفل فرمان 206

فرمان 206 کمی با فرمان های محصولات سایپا متفاوت است و سطح آن به صورت محدب می باشد، به همین خاطر بر روی فرمان ین خودروها باید از قفل های فرمانی که این تحدب و بر آمدگی را پوشش می دهند بهره برد. بهتریم مدل قفل فرمان مناسب 206 قفل فرمان های کلاغی هستند. قفل پدال 206 نیز به صورت چنگی بوده و از دو طرف توسط باطوهای قفل پدال ها را ثابت نگه می دارند.

قفل فرمان

قفل فرمان 207

ساختار کلی 207 نیز همانند 206 بوده و تغریبا از ساختار فرمان یکسانی بهره می برند. البته نه کاملا و در مدل های جدید 207 گجت های مختلفی بر روی فرمان خودرو نصب شده است و هر چه نوع قفل فرمان با شکل هندسی فرمان سازگار تر باشد استفاده از آن نیز راحت تر خواهد بود. برای خودروهای 207 نیز بهترین مدل قفل فرمان کلاغی است، اما می توان برای آن از قفل فرمان دوبل و شبکه ای نیز بهره برد. برای تهیه قفل پدال 207 باید به نوع دستی یا دنده بودن آن دقت نمود زیرا مدل قفل پدال برای هر کدام مجزا است.

 

قفل فرمان پرشیا

فرمان پرشیا به شکلی طراحی شده که تقریبا هر نوع قفل فرمانی را می توان بر روی آن سوار نمود. انواع قفل فرمان های عصایی، کشویی، دوبل و کلاغی و سایر قفل های فرمان قابلیت نصب بر روی پرشیا را دارند. قفل فرمان پژو 405 نیز تقریبا شبیه به قفل فرمان پارس بوده و قابلیت نصب انواع قفل فرمان را دارا می باشد.برای افزایش ایمنی خودرو های خانواده پژو مخصوصا پرشیا باید از قفل پدال پرشیا که برای این خودرو طراحی شده است بهره برد.

قفل پدال

قفل فرمان ال 90

یکی دیگر از خودروهای پر تراکم بازار ایران خودروهای ال 90 هستند که طرفداران پر و پا قرصی نیز دارند. این خودرو نیز از یک فرمان به روز و در اندازه ای استاندارد بهره می برد و مقدارب برامدگی و تحدب نیز بر روی آن مشاهده می گردد. برای خودروی ال 90 می توان انواع قفل فرمان های دوبل، دوبل شبکه ای، پدال به فرمان، کلاغی و سایر قفل های فرمان را به کاربرد.

 

سایر خودروها

معمولا قفل فرمان های موجود در بازار بر اکثر غریب به اتفاق خودروها نصب می گردند و تنوع آنها با توجه به ابعاد و اندازه و نوع ایمنی قفل متفاوت می باشد. هر چه قدر که قفل های فرمان معمولا بر روی خودروهای زیادی نصب می گردند قفل های پدال منحصر تر بوده و در زمان خرید باید با توجه به نوع خودرو تهیه شوند. در زیر به برخی از قفل فرمانهای خودروهای موجود در بازار ایران اشاره می کنیم.

·         قفل فرمان بنز

·         قفل فرمان بی ام و

·         قفل فرمان سراتو

·         قفل فرمان ام وی ام

·         قفل فرمان برلیانس

·         قفل فرمان ساندرو

·         قفل فرمان ماشین شاسی بلند و ...

 

جدول انواع قفل فرمان بر اساس نوع خودرو

 در جدول زیر چند نمونه از خودروها و قفل فرمان های مربوط به آنها که مصرف بیشتری دارند و عمومی تر هستند معرفی می گردند. البته این موارد تنها پیشنهاد بر اساس تجربه می باشد و عموما قفل های فرمان قابل نصب بر روی اکثر خودروها هستند:

 

نوع خودرو مدل قفل فرمان
پراید قفل فرمان تک
ساینا قفل فرمان کلاغی
کوییک قفل فرمان تک
پژو 206 قفل فرمان عصایی
پژو پرشیا قفل فرمان دوبل
ال نود قفل فرمان دوبل
پژو 207 قفل فرمان کلاغی
نیسان قفل فرمان دوبل
دنا قفل فرمان عصایی

 

 بهترین قفل فرمان

در حال حاضر قیمت خودرو بسیار بالا است؛ بنابراین برای جلوگیری از سرقت خودرو باید قفل فرمان و پدال با کیفیتی را متناسب با مدل خودرو خریداری کرد. به عنوان مثال قفل فرمان 206 برای ماشین مدل 206 مناسب بوده و یا قفل فرمان پرشیا برای خودرو مدل پرشیا. در ادامه بهترین قفل فرمان را بر اساس برند آن ها معرفی می کنیم؛

·         قفل فرمان کلاویس 

·         قفل فرمان سامکو

·         قفل فرمان خودرو نووا 

·         قفل فرمان خودرو لوکمس

·         قفل فرمان خودرو اکتیو تولز

قیمت قفل فرمان

یکی از موارد مهم در هنگام انتخاب قفل فرمان و پدال توجه به قیمت آن است که در شرایطی که قیمت خودرو بسیار گران است باید از ابزار امنیتی با کیفیت و مناسبی جهت حفاظت خودرو از سرقت استفاده کرد. هزینه کردن برای خرید قفل فرمان و پدال گران می تواند تضمین کننده کیفیت ساخت و قدرت امنیتی آن در برابر سرقت خودرو باشد.

 

 خرید قفل فرمان

هر قفل پدال و فرمانی نمی تواند امنیت خودرو را تضمین کند از این رو هنگام خرید این قفل باید به مواردی مثل مدل باز و بسته شدن انواع قفل پدالی(قفل فرمان و پدال عصایی سارق را بیشتر درگیر می کند و زمان را به تاخیر می اندازد)، جنس بدنه و محور اصلی قفل‌ های پدالی و نوع قفل و کلید انواع قفل‌ های پدالی توجه ویژه ای داشت.

نحوه بستن قفل فرمان

نحوه بستن قفل فرمان و قفل پدال با توجه به نوع آن متفاوت است و هر نوع باید با دقت در جای خود محکم گردد. از نکاتی که در زمان بستن قفل فرمان باید به آن دقت کرد این است که : 

1- جوری نصب گردد که دیده شود و به اصطلاح در چشم باشد.

2- به درستی و محکم و فیت نصب گردد.