۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

قفل فرمان و پدال

تنظیم جهت نزولی

   

9 مورد

تنظیم جهت نزولی

   

9 مورد

قفل فرمان و قفل پدال

یکی از دغدغه های مهم داشتن خودرو چگونگی محافظ از خودرو و لوازم آن در برابر سرقت است. در حال حاضر برای جلوگیری از دزدیده شدن خودرو و لوازم آن ابزارهای امنیتی پیچیده ای طراحی شده که از آن جمله می توان به قفل فرمان، قفل پدال، قفل زاپاس و دزدگیر و ردیاب اشاره کرد. با هزینه کمی می توانید برای انواع ماشین قفل فرمان خریداری کنید و از هزینه های بزرگ تر جلوگیری نمایید. با توجه به مدل ماشین قفل های فرمان نام های مختلفی مثل قفل فرمان ال 90 یا قفل فرمان پراید دارند ولی مکانیزم عمل در آن ها مشابه است. قفل فرمان به شکل میله ای بلند بوده که روی فرمان نصب می شود و از جا به جایی فرمان جلوگیری می کند. قفل پدال نیز برای محافظت خودرو از سرقت به کار می رود و شامل یک میله بلند و دو چنکگ است. این چنکگ ها پشت پدال ماشین قرار می گیرند و پدال ها قفل می شوند. امنیت قفل پدال نسبت به قفل فرمان بیشتر است؛ زیرا باز کردن این قفل زمان بیشتری لازم دارد.

 انواع قفل پدال و فرمان

قفل پدال و فرمان بر اساس جنس بدنه، نوع طراحی و ابعاد آن به انواع مختلفی دسته بندی می شوند. متداول ترین دسته بندی این قفل ها طبق نوع طراحی آن ها است که به دو دسته قفل فرمان کشویی و عصایی تقسیم می شوند. تولید هر یک از این مدل ها به روشی خاص صورت می گیرد و طراحی های مختلف آن ها مورد استقبال طیف خاصی از رانندگان است.

·         قفل فرمان کشویی

قفل فرمان کشویی از رایج ترین قفل فرمان های خودروهای مختلف است که قفل آن به شکل کشویی باز و بسته شده و روی فرمان قرار می گیرد. قابلیت تغییر طول از مزایای این قفل فرمان است که می تواند روی هر نوع اتومبیلی نصب شود؛ همچنین این قفل را می توان جمع کرد و به صورت کوتاه در آورد که زیر صندلی جا می شود. این قفل فرمان شامل دو قفل سه کاره (پوشش فرمان، پدال و دنده) و قفل دوبل شبکه است که جنس آن ها بسیار مقاوم بوده و از سرقت خودرو جلوگیری می کنند.

·         قفل فرمان عصایی

نوع دیگری از قفل فرمان که از لحاظ ظاهری عصایی شکل است و روی غربیلک فرمان نصب می شود، قفل فرمان عصایی نام دارد که از حرکت و چرخش غربیلک جلوگیری می کند. این نوع قفل فقط فرمان را قفل می کند و قابلیت قفل کردن پدال یا دنده را ندارد. قفل فرمان عصایی دارای دو نوع قفل عصایی ساده و عصایی سه میل است که روی فرمان نصب می شود. عیب این نوع قفل فرمان این است که هنگام سرقت امکان خارج کردن غربیلک اتومیبل وجود دارد؛ در این صورت سارق می تواند از غربیلک خود برای باز کردن قفل استفاده نماید.

·         قفل فرمان دوبل

این نوع قفل فرمان از دو میله بسیار قوی به موازات هم ساخته شده که بدنه ای قوی به آن بخشیده است، این مدل از قفل فرمان ها اگر از قفل خوبی نیز بهره مند باشند یکی از مطمئن ترین انواع قفل بوده که باز کردن و بریدن آن به راحتی ممکن نبوده و مستلزم زمان زیادی خواهد بود.

·         قفل فرمان بیسبالی

این نوع قفل فرمان از امنیت بالایی برخوردار بوده و ضکل ظاهری آن به شکل چوب بیسبال می باشد. شرکت های کمی این نوع قفل فرمان را تولید نمود که یکی از برندهای خوب این نوع قفل فرمان قفل فرمان بیسبالی نووا است.

 بهترین قفل فرمان

در حال حاضر قیمت خودرو بسیار بالا است؛ بنابراین برای جلوگیری از سرقت خودرو باید قفل فرمان و پدال با کیفیتی را متناسب با مدل خودرو خریداری کرد. به عنوان مثال قفل فرمان 206 برای ماشین مدل 206 مناسب بوده و یا قفل فرمان پرشیا برای خودرو مدل پرشیا. در ادامه بهترین قفل فرمان را بر اساس برند آن ها معرفی می کنیم؛

·         قفل فرمان کلاویس 

·         قفل فرمان سامکو

·         قفل فرمان خودرو نووا 

·         قفل فرمان خودرو لوکمس

·         قفل فرمان خودرو اکتیو تولز

قیمت قفل فرمان و پدال

یکی از موارد مهم در هنگام انتخاب قفل فرمان و پدال توجه به قیمت آن است که در شرایطی که قیمت خودرو بسیار گران است باید از ابزار امنیتی با کیفیت و مناسبی جهت حفاظت خودرو از سرقت استفاده کرد. هزینه کردن برای خرید قفل فرمان و پدال گران می تواند تضمین کننده کیفیت ساخت و قدرت امنیتی آن در برابر سرقت خودرو باشد.

 خرید قفل فرمان

هر قفل پدال و فرمانی نمی تواند امنیت خودرو را تضمین کند از این رو هنگام خرید این قفل باید به مواردی مثل مدل باز و بسته شدن انواع قفل پدالی(قفل فرمان و پدال عصایی سارق را بیشتر درگیر می کند و زمان را به تاخیر می اندازد)، جنس بدنه و محور اصلی قفل‌ های پدالی و نوع قفل و کلید انواع قفل‌ های پدالی توجه ویژه ای داشت.

فروشگاه اینترنتی الکتروابزار همواره سعی نموده تا با تامین بهترین انواع قفل فرمان از بهترین تولید کنندگان داخلی و خارجی علاوه بر اطمینان از کیفیت و اصالت بهترین قیمت را نیز با حذف واسطه برای مشتریان گرامی به همراه داشته باشد.