۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

صفحه ساب آهن

تنظیم جهت نزولی

   

15 مورد

تنظیم جهت نزولی

   

15 مورد

صفحه ساب

صفحه ساب آهن برای انجام عملیات سایش و براده‌برداری سطح فلزات استفاده می‌شود و بیشترین استفاده را معمولا بعد از عملیات جوشکاری و برای صاف و همسطح کردن سطوح جوشکاری شده به کار برده می‌شود. صفحه سنگ ساب از ترکیبات مقاوم اکسید آلمنیوم به همراه رزین ساخته و در تکنولوژی ساخت آن از ترکیباتی که مقاومت حرارتی بالایی در برابر سایش دارند استفاده گردیده ات.

صفحه سنگ ساب آهن همانند صفحات برش آهن در دو سایز پر مصرف 115 و 118 میلیمتری که برای استفاده در دو دستگاه فرز و مینی فرز مناسب هستند تولید می‌گردد و تفاوت صفحه ساب آهن و صفحه برش آهن در ضخامت این صفحات است. صفحه برش آهن در ضخامت 3 میلی متر ساخته می‌شود و این در حالی است که صفحه ساب آهن دارای ضخامت 6 میلی متری است.

 

عکس صفحه ساب آهن

 عکس صفحه ساب آهن

بهترین قیمت صفحه ساب آهن

همیشه باید این نکته را در نظر داشت که بهترین قیمت با ارزان‌ترین قیمت دو مقوله جدا از هم هستند و اینکه یک کالا دارای قیمت ارزانتری نسبت به سایرین است دلیل بر اینکه دارای بهترین قیمت است نیست بلکه بهترین قیمت را باید از راندمان و سطح کاربرد آن کالا نسبت به قیمت آن سنجید.

در مورد صفحه ساب نیز این مطلب صدق می‌کند و بهترین قیمت به صفحاتی تعلق می‌گیرد که نسبت قیمت به میزان مصرف پایین تری داشته باشد. در ادامه چند نمونه از صفحه ساب آهن های موجود در بازار که با استقبال بهتری روبرو بوده اند معرفی می‌گردد:

صفحه ساب آهن رونیکس: برند رونیکس جزء محدود برندهایی است که صفحات فیبری خود را در دو کیفیت متفاوت روانه بازار نموده است. یکسری با کیفیت پایین تر و برچسب تولید شده در چین و دسته دوم با کیفیت و البته قیمتی متفاوت و با برچسب صفحه ساب آلمانی.

صفحه ساب آهن اوسیس: صفحه ساب آهن اوسیس از جمله برندهای باکیفیت ساخت چین است که دارای ساختمانی یکنواخت و مقاوم در برابر سایش است.

از صفحه سنگ ساب اوسیس می‌توان برای سیقل دادن و ساییدن سطوح فولادی و همچنین سایز فلزات استفاده نمود.

صفحه ساب آهن عقاب:صفحه ساب عقاب همچون سایر صفحه های برش برند عقاب دارای کیفیتی عالی بوده و به جرات می‌توان گفت که اگر بخواهیم بهترین صفحه ساب های موجود در بازار را معرفی کنیم صفحه ساب آهن عقاب هم در این دسته بندی قرار خواهد گرفت.

صفحه ساب آهن ستاره:صفحه ساب آهن سه ستاره یا صفحه ساب یوگوسلاو در دو سایز 115 و 180 میلیمتری جزء صفحات با کیفیت بازار بوده و همچون سایر محصولات این برند جایگاه ویژه ای بین طرفداران خود دارد.

صفحه ساب آهن بکو: صفحه سنگ ساب بکو دارای از صفحات چینی با قیمت ارزان در بازار نسبت به سایر رقبا بوده و با تینکه قیمت پایین تری نسبت به سایر رقبا دارد ولی این موضوع دلیلی بر بی کیفیت بودن سنگ ساب بکو b.ko نیست.

صفحه ساب آهن کلینگ: در میان صفحه برش های موجود در بازار تنها صفحه برشی که به صفحه برش زرد معروف است صفحه برش های شرکت کلینگ هستند که در محاوره عامیانه به این نام معروف شده‌اند. همین موضوع خود دلیلی بر با کیفیت بودن صفحه ساب آهن کلینگ میتواند باشد که مصرف کننده به دنبال راهی برای بازگشت به این صفحات است حتی با نامی مستعار.

صفحه ساب آهن هیوندای: صفحه ساب آهن می بایست نسبت به سایش و شوک حرارتی به میزان قابل توجهی مقاوم باشد زیرا که عملیات براده برداری و صیقل دادن سطح فلزات در سرعت بالایی و در تماس بین صفحه سنگ و سطح فلز انجام می‌گردد که همین موضوع منجر به بالا رفتن دما در سطح سایش به میزان قابل توجهی می‌گردد. صفحه سنگ ساب آهن هیوندای توانسته استانداردهای بین‌المللی در این حوزه را کسب و مهر تایید کیفیت را دریافت نماید که این خود دلیلی بر اطمینان نمودن به این صفحات می‌باشد.

صفحه ساب  اکتیو: صفحه ساب آهن اکتیو از جمله صفحات فیبری اکتیو و با در دو سایز صفحه ساب مینی و صفحا ساب بزرگ ارائه می‌گردد، این صفحات ساخت کشور چین بوده و در ترکیب آن مانند سایر صفحه ساب آهن های بازار از ترکیبات اکسید آلمینیوم استفاده شده است. شرکت اکتیو سعی نموده با ارائه محصولی با کیفیت مطلوب و قیمتی متعارف سهمی در بازار صفحه سنگ ساب آهن بازار داشته باشد.

  

کاربرد صفحه ساب آهن

پر کاربردترین مورد استفاده صفحه سنگ آهن در دو مورد است یکی بعد از عملیات جوشکاری برای صاف کردن و صیقل دادن سطوح نا همواری که بعد از عملیات به جای می‌ماند از صفحه ساب استفاده می‌گردد و دوم معمولا بعد از برشکاری در پروفیل های فلزی و سایر ادوات فلزی در محل های برید شده تکه های نازکی به جای می‌ماند که به آن پلیسه می گویند که به کمک صفحه  سنگ ساب آن را از بین می‌برند تا در زمان جوشکاری و یا استفاده دیگر مزاحم کار نباشد.

از صفحه ساب آهن می‌توان برای از بین بردن زنگ زدگی سطوح فولادی و همچنین یکدست کردن برآمدگی‌های سطوح فلزی نیز بهره برد.

 

مشخصات ساب آهن

 

 • صفحه ساب دارای دو سایز 115 میلیمتر( یا 4.5 اینچ) و مناسب مینی فرز و 180 میلیمتری( یا 7 اینچ) و مناسب فرز می‌باشد.
 • صفحه ساب آهن مینی و بزرگ هر دو با ضخامت 6 میلی متر ساخته می شود که همین بارزترین وجه تمایز آن با سایر صفحات فیبری است.
 • این صفحات معمولا تا سرعت 80 متر بر ثانیه و یا گشتاور 8500 دور بر دقیقه را ساپورت می کنند.
 • قطر سوراخ صفحه ساب کوچک و بزرگ یکسان و برابر 22.23 میلی متر است.
 • این صفحات از سنگ‌های مقاوم در برابر سایش و حاوی ترکیبات اکسید آلمینیوم به همراه رزین مخصوص و مقاوم ساخته شده‌ است.
 • صفحه سنگ ساب آهن معمولا در جعبه‌های 25 عددی و کارتن های 50 عددی(یعنی شامل دو بسته) توزیع می‌گردد.

 

نکات ایمنی که در زمان کار با صفحه ساب آهن باید رعایت نمود:

 • استفاده از دستکش کار و عینک محافظ در زمان کار الزامی می‌باشد
 • با توجه به ایجاد صدا بلند و حجم براده برداری زیاد استفاده از ماسک و گوشی صدا گیر بسیار مفید می‌باشد.
 • به هیچ عنوان از صفحه سنگ ساب برای برشکاری در فلزات و سایر مصالح استفاده نگردد.
 • صفحه ساب آهن قابل کاربرد در آهن و سایر فلزات می‌باشد و استفاده برای موارد دیگر همچون سنگ، شیشه، چوب و ... بسیار خطرناک است.
 • در زمان کار با دستگاه های فرز و مینی فرز حتما از قاب محافظ دستگاه و به درستی استفاده گردد.