۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

صفحه برش

تنظیم جهت نزولی

   

آیتم‌های 1 تا 24 از مجموع 99 تا

 1. ۱
 2. ۲
 3. ۳
 4. ۴
 5. ۵
تنظیم جهت نزولی

   

آیتم‌های 1 تا 24 از مجموع 99 تا

 1. ۱
 2. ۲
 3. ۳
 4. ۴
 5. ۵

صفحه سنگ برش

صفحه سنگ برش صفحاتی دایره شکل هستند که با توجه به انواع کاربردی که دارند، از مواد اولیه و ترکیبات مختلفی ساخته شده اند. صفحه برش ها یکی از اقلام بسیار پر مصرف هستند که تقریبا در تمامی صنایع می توان رد پای آنها را دید.

در زیر سعی شده به صورت اجملی انواع صفحه برش از لحاظ نوع کاربرد، نوع دستگاهی که صفحه سنگ به آن نصب می گردد، راهنمای خرید صفحه سنگ و همچنین بهترین برند صفحه برش را مورد بررسی قرار دهیم.

عکس چند نوع از بهترین برندهای صفحه سنگ

 عکس صفحه سنگ

بهترین قیمت سنگ برش

بهترین قیمت صفحه سنگ یک مفهوم کلی به حساب می آید و در این مورد عوامل بسیاری همچون نوع و جنس و همچنین کشور سازنده و برند صفحه سنگ تاثیر دارد. در الکتروابزار سعی بر این بوده تا با گردآوری مجموعه‌ای کامل از همه انواع صفحه سنگ برش از قبیل صفحه استیل بر،صفحه برش آهن، صفحه سنگبری، صفحه ساب، صفحه گرانیت بر، صفحه سرامیک بر، صفحه پروفیل بر، صفحه چوب بر، تیغه ام دی اف بر، صفحه پرسلان بر،صفحه آسفالت بر، ماربل بر و.... در کیفیت های متنوع و صفحاتی که اغلب ساخت کشور چین و برخی آلمانی و یا ترک و همچنین بهترین برند صفحه سنگ برش شامل رونیکس، توسن، اوسیس، بکو، اکتیو، سه ستاره، عقاب، فالکون ، اپکس، کلینگ و .... انتخاب برای هر نوع سلیقه و هر سطح از کار را برآورده نماید.

 

کاربرد صفحه برش

 

 • صفحه سنگ فیبری ساب و برش آهن :این صفحات همانگونه که از نامشان پیداست مخصوص برش و ساییدن آهن هستند این صفحه برش ها در سایزهای 115 و 180 تولید شده و در ترکیبات آنها از اکسید های آلمینیوم و رزین استفاده گردیده. ضخامت این صفحه ها 3 میلیمتر برای صفحه برش آهن و 6 میلی متر برای صفحه ساب آهن بوده و قطر شفت یا سوراخ آنها 22.23 است.
 • صفحه سنگبری: این سنگ برش که از ترکیبات سرامیک اکسید آلمینیوم است مقاومت بالایی در برابر سایش این صفحات با سنگ دارند. و از آنها برای برش سنگ استفاده می گردد. این صفحات در سایز های 115 و 230 میلی متری تولید می شوند قطر سفت آنها 22.23 و در ضخامت سه میلی متر هستند.
 • صفحه استیل بر:این صفحات که به صفحه 1 میل نیز معروف هستند به عنوان نازک ترین صفحات موجود بوده و ضخامت برش آنها در حدود 1 میلیمتر است.بخاطر برش ها تمیز و حجم براده برداری کم از این صفحات معمولا برای برش انواع پروفیل ها نیط استفاده می گردد.

این صفحه سنگ در ابعاد 115 و 180 و در ضخامت 1 میلی متر و قطر سوراخ 22.23 تولید و توزیع می گردد.

 • صفحه پروفیل بر:این صفحه سنگ برش دارای قطری بزرگتر از صفحات دیگر است که تا 355 میلی متر هم می رسد. برای استفاده از این صفحات به دستگاه پروفیل بر نیاز است. ضخامت این صفحه 3 میلی متر و قطر سوراخ آن 25.4 است.
 • صفحه گرانیت بر: صفحه سنگ گرانیت بر برای برشکاری در سنگ های سخت با حجم بالا استفاده می شود. این صفحه برش از انواع صفحات برش الماسه دار و فلزی بوده و در سایز های 115، 150، 180 و 230 موجود می باشند.
 • صفحه سرامیک بر: از این صفحه که در دسته بندی صفحات الماسه دار و فلزی تقسیم بندی می شود برای بریدن کاشی و سرامیک استفاده می شود. این صفحه سنگ در قطرهای 115، 150، 180 و 230 میلی متری و در کیفیت های متنوعی در بازار ابزار موجود می باشد.
 • صفحه پرسلان بر: این صفحات نیز برای برش کاشی و سرامیک هایی دارای ترکیبات پرسلانی هستند استفاده می شود.
 • تیغه برش ام دی اف:  صفحه برش دارای حوزه بسیار گسترده ای است که یکی از این حوزه ها صفحه برش های انواع ام دی اف و صفحات ملامینه است. این صفحه ها با توجه به نوع کاربرد و دستگاهی که بر روی آن نصب می شود دارای تنوع بسیار زیادی هستند.
 • صفحه برش چوب: برای برش چوب صفحات برش زیادی در ابعاد و کیفیت های بسیار متنوعی موجود بوده و عوامل زیادی را در هنگام خرید این صفحات باید مدنظر داشت، از جمله دستگاهی که تیغه بر روی آن نصب می شود.
 • صفحه آسفالت بر: همانطور که از نام این صفحه برش مشخص است از آن برای بریدن آسفالت استفاده می گردد.این صفحه ها از لحاظ ظاهری شبیه به صفحه های گرانیت بر بوده ولی در سایزهای بزرگتر که در برخی از دستگاه ها تا 600 میلی متر هم می رسد.

 صفحه برش

نحوه به کار بردن صفحه سنگ

صفحه سنگ برش بر روی دستگاه های زیادی برای کارکردن با آنها نصب می گردند، که معمولا ابعاد صفحات با توجه به این دستگاه ها طراحی و ساخته می شوند.

به عنوان مثال صفحه برش هایی که بر روی مینی فرز نصب می‌شوند معمولا دارای قطر 115 میلیمتر هستند و این دستگاه تنوع کاربرد بالایی نیز دارد و تقریبا برای تمامی انواع صفحه،سنگ برش مینی فرز و سنگ برش فرز سنگبری و صفحه برش فرز آهنگری آن موجود است. صفحات چوب بر و ام دی اف معملا بر روی اره گردبر، میز برش، اره فارسی بر نصب می گردند. صفحاتی نیز در سایز های بسیار کوچک ساخته شده اند از جمله صفحه برش فرز حکاکی، صفحه برش دریلی، صفحه برش فرز مینیاتوری و ...

راهنمای خرید صفحه سنگ

برای خرید صفحه برش باید همواره به چند نکته توجه نمود:

1-        قصد برش کاری در چه جنسی را داریم: چوب، فلز، سنگ و...

2-      با چه دستگاهی می‌خواهیم عملیات برشکاری را انجام دهیم.

3-     چقدر می‌خواهیم هزینه کنیم. که در این مورد باید به حجم کار و صرفه اقتصادی صفحه توجه داشته باشیم.

نکات ایمنی در زمان کار با صفحه سنگ

در زمان استفاده با انواع صفحه سنگ حتما باید موارد ذیل را در نظر داشته باشیم:

 • هنگام کار با انواع صفحه سنگ ها استفاده از عینک محافظ و دستکش کار الزامی می‌باشد.
 • کار با صفحه برش هم صدای بسیار بلند و هم پرتاب مصالحی چون خرده چوب یا براده را به همراه دارد که برای محافظت از آسیب آن باید از ماسک و گوشی صداگیر استفاده نمود.
 • برای کار با انواع صفحه سنگ باید اپراتور آموزش لازم را دیده باشد. چرا که کار کردن با هر کدام مهارت خاص خود را می طلبد.
 • قبل از کار با صفحات برش حتما باید به اطلاعات که در مورد صفحه و بر روی آن درج شده و شامل اطلاعتی از قبیل سایز صفحه، تاریخ تولید و انقضا، ترکیبات سازنده صفحه و ... می باشد دقت نمود.

 جدول تفکیک صفحه برش با توجه به نوع کاربرد

کاربرد صفحه نوع صفحه
برش انواع سنگ ساختمانی صفحه گرانیت بر
برش انواع کاشی و سرامیک صفحه سرامیک بر
برش کاشی و سرامیک پرسلانی صفحه پرسلان بر
برش انواع چوب صفحه چوب بر
برش صفحه های ملامینه و ام دی اف صفحه ام دی اف بر
برش رویه های آسفالتی صفحه آسفالت بر
برش انواع فلزات   صفحه برش آهن
ساییدن و صیقل دادن فلزات صفحه ساب آهن
برش انواع سنگ ساختمانی صفحه سنگبری
برش انواع قطعات فلزی و استیل صفحه استیل بر
برش انواع پروفیل های فلزی صفحه پروفیل بر

سوالات متداول

صفحه برش چیست؟

صفحه برش ها به صورت دیسک های دایره‌ای شکل ساخته می شوند و به کمک ابزار مختلف عملیات برش و یا ساییدن را بر .روی اجسام انجام می‌دهند

انواع صفحه برش کدام هستند؟

1-صفحه برش های فیبری

2-صفحه برش های الماسه دار

صفحه برش برای چه اجسامی استفاده می گردد ؟

صفحه برش ها تنوع بسیار زیادی دارند که برای برش و ساییدن انواع فلزات، چوب، سنگ و ... به کار برده می شوند (توضیحات تکمیلی در متن)