۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

دما سنج

تنظیم جهت نزولی

   

6 مورد

تنظیم جهت نزولی

   

6 مورد

دما سنج

یکی از ابزارهای مهم که هم در زندگی روزمره و هم در صنعت کاربرد دارد، دما سنج است. انواع مختلفی از دما سج وجود دارند که می‏توان آنها را برای مصارف مختلف استفاده کرد. با این حال ممکن است افرادی برای اولین بار قصد استفاده از این وسیله را داشته باشند. در فروشگاه اینترنتی الکتروابزار دما سنج ها در دسته ابزار اندازه گیری و در کنار ابزاری همچون متر دستی، تراز دستی ، ترازو و کولیس و ... دسته بندی شده است. به این منظور الکترو ابزار قصد دارد تا درباره خرید بهترین دما سنج در این مطلب برای شما اطلاعاتی را ارائه دهد.

دما سنج

دما سنج وسیله‏ای برای اندازه گیری دمای محیط یا اجسام است. این ابزار همانطور که در بالا بیان کردیم در بیشتر صنایع کاربرد فراوان دارند. دما سنج‏ها ممکن است دما را با نشان تغییر حجم مایعات درون خود نشان دهند یا اینکه ممکن است دما را به صورت دیجیتالی مشخص کنند. در زیر انواع دما سنج‏های مختلف را نام می‏بریم.

انواع دما سنج

در بالا بیان کردیم که انواع مختلف دما سنج وجود دارند که برای مصارف مختلف از آن‏ها استفاده میشوند. این وسیله در زندگی روزمره، پزشکی، صنعت و دیگر موارد کاربردهای فراوانی دارد که برای هر مکان نیاز است از نوع مخصوص آن استفاده کنند. در زیر تعدادی از پرکاربردترین انواع را نام خواهیم برد.

·         دما سنج دیجیتال

همان‏طور که گفتیم دما سنج‏های از گذشته با انبساط یا انقباض مایع یا همان جیوه درون خود میزان دما را نشان میدادند. با این حال امروز کمتر دما سنج به این شکل ساخته میشود. اکثر دما سنج‏های امروزی درون خود حسگر دارند. این حسگر دما را تشخیص داده و اندازه آن را به صورت دیجیتال روی صفحه نمایش نشان می‏دهد.

·         دما سنج صنعتی

دما سنج صنعتی یا ترموتر یکی دیگر از انواع بسیار کاربردی است که به صورت دیجیتال یا عقربه‏ای کار می‏کند. این دما سنج‏ها معمولا برای کوره‏ها یا اندازه گیری دمای اجسام مورد استفاده قرار می‏گیرند.

قیمت دما سنج

با توجه به انواع دما سنج که در بالا بیان کردیم، قیمت این وسیله هم می‏تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال دما سنج‏های پزشکی به مراتب ارزان‏تر از دما سنج‏های صنعتی پیشرفته برای اندازه گیری دمای کوره‏ها است. هم‏چنین ایرانی یا خارجی بودن این ابزار هم می‏تواند بر قیمت آن تاثیر بگذارد.

خرید دما سنج

برای خرید دما سنج می‏توانید به سایت‏های فروش اینترنتید این محصول یا فروشگاههای مرتبط با آن مراجعه کنید. با این حال ابتدا از کیفیت برند انتخابی اطمینان حاصل کنید وحدالمکان از افراد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. هم‏چنین نظرات افراد درباره برند مورد نظر خود را هم در سایت‏ها بخوانید.