۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

تراز دستی

تنظیم جهت نزولی

   

9 مورد

تنظیم جهت نزولی

   

9 مورد

تراز دستی

تراز دستی یک ابزار ارزان قیمت برای اندازه گیری و بررسی ناصافی و مقدر افقی بودن سطوح استفاده می شود. همچنین اگر تراز مدرج باشد برای اندازه گیری و کنترل پارامترهای عمودی و افقی سطوح کاربرد دارد. در ساختار این ابزار کپسول شیشه ای با مایعی درون آن وجود دارد و در داخل این مایع یک حباب دیده می شود که میزان افقی بودن سطح را نشان می دهد؛ به طوری که اگر سطح کاملا صاف باشد، حباب در قسمت مرکز مایع دیده می شود. از پرکاربردترین ابزار در صنعت ساخت و ساز و نجاری تراز دستی است که به آن تراز کلاسیک نیز گفته می شود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و وجود تراز لیزری و متر لیزری و دقت بالای این ابزار کم کم نوع دستی و سنتی این ابزار جای خود را به مدل های پیشرفته می دهد.

 بهترین مارک تراز دستی

از انواع برندهای خارجی معتبر می توان به تراز دستی آمریکایی کاپرو که در کشور چین و تحت لیسانس امریکا تولید می شود و همچنین به تراز دستی آلمانی اشاره کرد. سایر برندهای معتبر این ابزار به شرح زیر است:

·         نووا

·         استبیلا

·         استنلی

·         نولان

·         ام تی سی

·         رونیکس

 انواع تراز

در حال حاضر انواع تراز داخلی و خارجی در بازار وجود دارد که هر یک کاربرد ویژه ای دارند انواع ابزار دستی به شرح زیر است:

·         تراز کلاسیک

·         تراز مگنتی

·         تراز چشمی

·         تراز لیزری

·         تراز دیجیتالی

·         تراز آی شکل

 قیمت تراز

عوتمل مختلفی نظیر طول تراز، تعداد کپسول آن که دو یا سه کپسوله باشد، دقن تراز، جنس بدنه این ابزار و برند و کشور سازنده آن تعیین کننده قیمت تراز است. هر چه جنس بدنه تراز با کیفیت تر باشد و محصول شرکت معتبرتری باشد قیمت آن بالاتر خواهد بود. در میان بهترین مارک تراز دستی در بازار تراز دستی آلمانی به دلیل برخورداری از کیفیت بالا نسبت به سایر برندها قیمت بیشتری دارد.

خرید تراز

احتمالا چون تراز دستی ابزار ساده و ارزان قیمتی است بسیاری از افراد تصور کنند که برای خرید آن نیاز به دقت زیادی نیست؛ ولی خرید تراز دستی همانند سایر ابزارآلات صنعتی دیگر اهمیت دارد و باید هنگام انتخاب آن نکات مهمی را مدنظر قرار داد.

1.مشخص کردن اینکه تراز را برای چه کاری می خواهیم.

2.انتخاب طول تراز بسته به نوع کار مدنظر؛ تراز دستی بلند برای ساختن دیوارهای تزئینی و کار با الوار و چوب کاربرد دارد

3.تعداد کپسول های تراز؛ ترازهای دستی معمولا دو کپسوله و سه کپسوله بوده و نوع یک کپسوله آن کمتر استفاده می شود. ترازهای دو کپسوله میزان تراز بودن سطح در دو راستای افقی و عمودی را اندازه می گیرند. یک کپسول مورب در ترازهای سه کپسوله وجود دارد که توسط آن زاویه 45 درجه دو سطح نسبت به هم سنجیده می شود.

4.جنس بدنه تراز؛ معمولا ترازهای دستی دارای بدنه پلاستیکی یا فلزی هستند؛ که برای خرید تراز دستی جهت انجام کارهای بنایی باید تراز با بدنه فلزی خریداری شود تا مقاوم بوده و کیفیت بالایی داشته باشد.

5.وزن تراز؛ از این ابزار در کارهای نجاری و بنایی به دفعات زیاد در نقاط مختلف استفاده می شود بنابراین باید وزن سبک و مناسبی داشته باشد که خیلی زود دست خسته نشود.