۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

ابزار اندازه‌گیری

تنظیم جهت نزولی

   

آیتم‌های 1 تا 24 از مجموع 97 تا

  1. ۱
  2. ۲
  3. ۳
  4. ۴
  5. ۵
تنظیم جهت نزولی

   

آیتم‌های 1 تا 24 از مجموع 97 تا

  1. ۱
  2. ۲
  3. ۳
  4. ۴
  5. ۵

ابزار اندازه گیری

قطعا همانطور که خودتان هم می دانید، ابزارهای اندازه گیری و انواع مختلف آن ها همواره در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گرفته و به طور مستقیم روی کیفیت نهایی کار تاثیرگذار خواهند بود. این ابزار از میکرومترهای دقیق با دقت 001.0 گرفته تا مترهای معمولی را شامل می شوند.

ابزار اندازه گیری

بدون شک پارامترهای مورد سنجش در صنایع مختلف، با یکدیگر تفاوت های زیادی دارند، از همین رو ابزارهای اندازه گیری نیز تنوع بالایی داشته و برای کاربردهای گوناگون تولید شده اند.

انواع ابزار اندازه گیری

برخی از مهم ترین و کاربردی ترین ابزار اندازه گیری در صنعت به شرح زیر می باشد:

. انواع متر

مترها معمولا رایج ترین ابزار اندازه گیری هستند که در عین سادگی بسیار دقیق بوده و برای اندازه گیری ابعاد مختلف استفاده می شوند. مهم ترین انواع آن ها هم شامل متر دستی، متر مهندسی، متر فایبرگلاس، متر لیزری و.. می شود.

. تراز دستی و تراز لیزری

ترازها همانند نام شان نوعی ابزار اندازه گیری برای تعیین و سنجش شیب هستند که در انواع لیزری و دستی در بازار عرضه می شوند.

. انواع خط کش و گونیا

خط کش و گونیا از ابزارآلاتی هستند که برای رسم انواع مختلف خط مانند خط صاف، عمود و.. به کار رفته و خود به دسته های مختلفی مانند خط کش T شکل، خط کش خیاطی و.. تقسیم می شوند.

. کولیس

کولیس ها ابزارهایی با دقت بالای اندازه گیری اند که برای سنجش ابعاد مختلف جسم یعنی قطر داخلی و خارجی، ضخامت، عمق و.. مورد استفاده قرار می گیرند.

. دماسنج

دماسنج ها همانند نام شان برای اندازه گیری دمای یک سیستم به کار رفته و با داشتن انواع مختلفی مانند دماسنج پزشکی، دماسنج گازی، دماسنج ترموکوپلی و.. در امور پزشکی، صنعت، انجام تحقیقات و.. کاربرد دارند.

. ترازو

ترازوها ابزارآلات سنجش وزنی هستند که برای اندازه گیری وزن مایعات یا جامدات به کار رفته که خودشان به دسته بندی های متفاوتی مانند ترازوهای ۲ کفه ای، عقریه ای، آبی، ترکیبی و.. تقسیم می شوند و کاربردهای خاصی دارند.

کلام پایانی

ابزارآلات اندازه گیری نقشی بسیار حیاتی در صنایع کوچک و بزرگ دارند که بدون آن ها چرخ صنعت به درستی نخواهد چرخید. از دیگر ابزارهای مهم اندازه گیری در صنعت می توانیم به زاویه سنج، میکرومتر، شابلون و.. اشاره کنیم که تمامی آن ها به راحتی و با کیفیت بالا از برند الکتروابزار قابل تهیه خواهند بود.