۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

سوهان آهن و سوهان چوب

محصول مطابق با انتخاب شما وجود ندارد

سوهان آهن و سوهان چوب

یکی از مهم‌ترین ابزارهای مورد نیاز برای شکل دادن به چوب و آهن سوهان است‌. سوهان آهن و سوهان چوب برای مشاغلی مانند نجاری و آهنگری و کسانی که با وسایل فلزی و یا چوب کار می‌کنند بسیار مهم است. شاید شما هم در شغل خود نیاز به این ابزار داشته باشید. سوهان ها نیز مانند سنباده عمل ساییدن را انجام می دهند اما در مقیاس قوی تری و علاوه بر سوهان دستی سوهان و سنباده های برقی نیز وجود دارند که همین کار را با سرعت بیشتری انجام می دهند مانند انواع سنگ سنباده رومیزی، سنباده نواری، نسباده مشتی و ... .

الکتروابزار در این مقاله برای شما اطلاعات کاملی برای خرید سوهان آهن و چوب به اشتراک گذاشته است و این وسیله را به طور کامل به شما معرفی خواهد کرد.

سوهان آهن چیست؟

سوهان آهن وسیله ای است که با دندانه‌های ریز و سخت ساخته شده است. این وسیله را می‌توان روی جسم آهنی کشید و به آن شکل داد. معمولا سوهان آهن از مقاوم‌ترین مواد ساخته شده است.

سوهان چوب چیست؟

سوهان چوب یا چوب ساب یکی از مهم‌ترین ابزارهای نجاری است که معمولا برای شکل دادن به چوب و برداشتن اضافه‌های آن استفاده می‌شود. این سوهان مانند نوع آهن خود است و از یک دسته و یک قطعه فلزی با شیارهای ریز تشکیل شده است‌.

انواع سوهان چوب و سوهان آهن

انواع سوهان یا چوب ساب در بازار وجود دارند که هر کدام برای کار خاصی استفاده شده و شکل متفاوت دارند. منظور از شکل تفاوت بین شیارهای سوهان است که میزان شکل دهی را کمتر یا بیشتر می‌کند‌. در زیر تعدادی از این انواع را بیان می‌کنیم‌‌.

·         سوهان ریز

سوهان ریز از دندانه‌ها یا شیارهای بسیار که برای شکل دادن به چوب‌های نرم‌تر از آن استفاده می‌شود.

·         سوهان گرد

از سوهان گرد برای سابیدن سوراخ‏های چوبی یا فلزی و استفاده در اشکال گرد یا بیضی استفاده میشود.

1.        بهترین سوهان آهن و چوب

در بازار همان‏طور که در بالا مشاهده کردید، انواعی از سوهان آهن و چوب وجود دارد که هرکدام برای کاری استفاده میشوند. بهترین سوهان چوب یا آهن، مرتبطترین آن‏ها به کار ما است.

 

قیمت سوهان چوب و سوهان آهن

معمولا قیمت این ابزار در بازار مناسب است و زیاد بالا نیست. با این حال قیمت سوهان چوب و آهن که ساخت ایران نباشد به مراتب بالاتر از ساخت ایران است. با این حال می‏توانید قیمت اصلی را از سایت‏های فروش این کالا ببینید.

خرید سوهان چوب و سوهان آهن

اگر قصد خرید سوهان چوب و آهن را دارید، اول باید به کیفیت ساخت آن مخصوصا دسته سوهان توجه کنید. سپس باید کیفیت فلز و شیارها مورد توجه قرار گیرد. خرید را می‏توان به صورت اینترنتی از سایت‏های معتبر و به صورت حضوری از ابزارفروشی‏های سراسر کشور انجام داد.