۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

فازمتر

تنظیم جهت نزولی

   

8 مورد

تنظیم جهت نزولی

   

8 مورد

فازمتر

آیا شما در کار الکتریکی و برق مشغول هستید و نیاز به یک نوع پیچ گوشتی برای تشخیص وجود جریان برق دارید؟ معمولا افراد فنی در این شرایط سراغ فازمتر می‌روند که انتخاب بسیار درستی است. در میان جعبه ابزار یک تکنسین برق علاوه بر فازمتر وجود یک سیم چین خوب، یک سیم لخت کن حرفه‌ای، چسب برق، کابل شو و یک آمپرمتر جزء واجبات است.  اگر قصد خرید یا آشنایی با فازمتر را دارید در ادامه مطلب با الکتروابزار همراه باشید تا راهنمای خرید بهترین فازمتر را برای شما بیان کنیم و اطلاعات لازم را بدهیم.

فازمتر چیست؟

یکی از ابزارهای کاربردی و مهم که هم استفاده عمومی و هم فنی تخصصی دارد، فازمتر است. اساسا فازمتر شبیه به یک پیچ گوشتی ساخته شده است و همان عملکرد پیچ گوشتی را دارد، با این حال این وسیله می‌تواند در تشخیص فاز یا نول بودن یک وسیله یا تشخیص وجود یا عدم وجود جریان الکتریکی به ما کمک کند. فازمتر‌های سنتی که امروزه نیز از آن‌ها استفاده می‌شود دارای یک چراغ در قسمت بالای خود هستند. اگر جریان الکتریکی وجود داشته باشد چراغ روشن خواهد شد.

انواع فازمتر

انواع مختلفی از فازمتر در بازار وجود دارد که ویژگی‌های متفاوت داشته و هر کدام برای کار خاصی استفاده می‌شوند. با این حال تمامی آن‌ها ماهیت فازمتر داشته و در آخر یک کار را انجام می‌دهند. در زیر به برخی از مهم‌ترین انواع این ابزار پرداخته تا با آن بهتر آشنا شویم.

·         فازمتر الکترونیکی

یکی از بهترین و جدیدترین انواع فازمتر نوع الکترونیکی آن است. فازمتر الکترونیکی یا دیجیتال در سر خود یک صفحه نمایش کوچک دارد که میزان ولتاژ و جریان الکتریکی را نشان می‌دهد. درواقع این صفحه کار چراغ قدیمی فازمتر را به صورت دقیق انجام می‌دهد.

·         فازمتر آلمانی

از قدیمی‌ترین و بهترین نوع فازمتر، نوع آلمانی آن است. درواقع این نوع شبیه به فازمتر قدیمی است و مانند همان کار می‌کند. اگر احتیاج به یک ابزار با کیفیت دارید می‌توانید این فازمتر را انتخاب کنید.

بهترین مارک فازمتر

همان‌طور که در بالا بیان کردیم انواع مختلفی از فازمتر در بازار وجود دارد که هر کدام برای کاری خوب است. با این حال اگر بخواهیم بهترین فازمتر را پیدا کنیم باید به موارد استفاده خود توجه کنیم. اگر کار ما بیشتر عمومی است و فقط برای جعبه ابزار خانه نیاز به یک فازمتر داریم، بهترین انواع برای ما یک فازمتر ساده آلمانی است که مانند نوع قدیمی با چراغ با ما ولتاژ الکتریکی را نشان دهد. اگر قرار است به صورت تخصصی از این ابزار استفاده کنیم، نیاز است تا از موارد حرفه‌ای مانند فازمتر القائی یا دیجیتال استفاده کنیم.

قیمت فازمتر

قیمت فازمتر معمولا‌ بر اساس برند و ویژگی‌هایی که دارد متفاوت است. معمولا فازمترهای خارجی قیمتی بیشتر از انواع ایرانی دارند. برای اطلاع از قیمت می‌توانید از سایت‌های خرید آنلاین استفاده‌ کنید.

خرید فازمتر

برای خرید فازمتر همان‌طور که در بالا بیان کردیم ابتدا باید به موارد استفاده خود توجه کنیم. بعد از آن باید برند فازمتر و کیفیت آن را بررسی کنیم. سپس برای خرید می‌توان به ابزار فروشی‌ها در سراسر کشور مراجعه کرد و یا از طریق سایت‌‌های فروش اینترنتی که این کالا را عرضه می‌کنند فازمتر را خریداری کرد‌. در این سایت‏ها می‏توان نظر کاربران را هم خواند.