۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

هواکش

تنظیم جهت نزولی

   

6 مورد

تنظیم جهت نزولی

   

6 مورد

هواکش

هواکش ها یا فن ها، از رایج ترین محصولاتی هستند که کاربردهای بی شماری دارند. در گذشته ساختمان ها به گونه ای ساخته می شدند که بدون نیاز به هواکش و از طریق روش‌های سنتی عمل تهویه هوا در آن ها انجام می شد. اما امروزه با پیشرفت های دنیای تکنولوژی روش های قدیمی منسوخ شده و جای شان را به استفاده از هواکش های جدید و کاربردی داده اند. دو مدل از مهم ترین انواع فن ها، هواکش های خانگی و صنعتی هستند که هر کدام به دسته بندی های متفاوتی تقسیم شده و ویژگی های خاصی دارند.

این دسته از فروشگاه مربوط به انواع لوازم الکتریکی بوده و علاوه بر هواکش انواع سه راهی برق و چند راهی برق، محافظ برق، لامپ ال ای دی و باتری و سایر لوازم الکتریکی می باشد.

هواکش خانگی

بدون شک تهویه هوا در مکان های مختلف از خانه تا ادارات گرفته، اهمیت بسیار زیادی دارد. هواکش های خانگی نیز به همین منظور طراحی شده و از محصولاتی هستند که هوای مرطوب یا مانده را با هوای تمیز جایگزین می کنند.

انواع هواکش

هواکش با توجه به کاربردشان انواع متفاوتی دارند که از جمله مهم ترین آن ها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

·         هواکش خانه ای پروانه ای

این هواکش از دسته ساده ترین فن های محوری است که معمولا تعداد پروانه هایش بین ۳ تا ۶ پره می باشد. این پره ها از جنس پلاستیک و فلز بوده و با قرار گرفتن در یک قاب خارجی به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به الکتروموتور متصل شده اند.

·         هواکش خانگی لوله محوری

این هواکش ها از نظر عملکرد مانند فن های پروانه ای هستند و تنها تفاوت شان آن است که الکتروموتور و پروانه ها به جای قرار گیری در یک قاب خارجی، در یک محفظه استوانه ای شکل قرار دارند. این گروه از فن ها معمولا بیشتر در صنایع مختلف به کار رفته و کمتر به عنوان هواکش خانگی استفاده می شوند.

·         هواکش خانگی پره محوری

فن های پره محوری نیز مانند هواکش های لوله محوری هستند اما تفاوت شان آن است که درست قبل از هواکش، پره های راهنمایی تعبیه شده که تعدادشان از انواع دیگر بیشتر است.

هواکش آشپزخانه

هواکش های آشپزخانه در واقع همان هود هستند که معمولا در بالای اجاق گاز نصب شده و وظیفه دارند که چربی، رطوبت و بوی نامطبوع ناشی از آشپزی را از بین برده و هوا را تهویه کنند.

هواکش بی صدا خانگی

اگر شما هم از صدای زیاد هواکش ها خسته شده اید و به دنبال انواعی با کارایی بالا اما صدای کم هستید، هواکش های بی صدا خانگی به همراه ظاهر مناسب شان به همین منظور طراحی شده اند.

بهترین مارک هواکش

از جمله بهترین مارک های هواکش موجود در بازار می توانیم به بلابرگ، دمنده، پارس شهاب، لونا، تیراژه و.. اشاره کنیم.

قیمت هواکش خانگی

معمولا محبوب ترین هواکش های خانگی در بازار در رنج قیمتی ۰۰۰.۷۰۰.۱ تا ۰۰۰.۲۰۰.۲ تومان قرار دارند.

قیمت هواکش صنعتی

پرکاربردترین هواکش های صنعتی موجود در بازار نیز معمولا در محدوده قیمتی ۰۰۰.۱00.۲ تا ۰۰۰.۶۰۰.۲ تومان عرضه می شوند.

خرید هواکش خانگی

شما برای خرید انواع هواکش می توانید به صورت حضوری اقدام کرده و یا برای صرفه جویی در وقت و هزینه، از فروشگاه های آنلاین مانند برند الکتروابزار خرید کنید. الکتروابزار با فراهم کردن طیف وسیعی از هواکش ها به شما این امکان را می دهد تا بتوانید بهترین نوع فن را با به صرفه ترین قیمت تهیه کنید.

کلام پایانی

همانطور که گفته شد؛ فن ها انواع متفاوتی دارند که با توجه به کاربردشان طراحی شده اند. این محصولات به علت نقش مهمی که در تهویه هوا دارند از وسایل ضروری در محیط های مختلف به شمار رفته و به جریان داشتن هوا و تنفس بهتر کمک می کنند.