۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

چند راهی و محافظ ولتاژ

تنظیم جهت نزولی

   

آیتم‌های 1 تا 15 از مجموع 18 تا

  1. ۱
  2. ۲
تنظیم جهت نزولی

   

آیتم‌های 1 تا 15 از مجموع 18 تا

  1. ۱
  2. ۲

محافظ برق

محافظ برق به صورت یک چند راهی برق است که برای انواع وسایل برقی منازل و محل کار برای جلوگیری از سوختن وسایل برقی هنگام قطع و وصل مداوم جریان مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار در مسیر ورود جریان برق به دستگاه برقی قرار می گیردو هنگام تغییر ولتاژ باعث قطع جریان شده و بعد از اینکه شرایط جریان برق به حد استاندارد رسید آن را به وسیله برقی وصل می کند. انواع چند راهی و محافظ برق در دسته لوازم الکتریکی و در کنار لوازمی همچون لامپ ال ای دی، هواکش، باتری، چراغ خواب و سایر لوازم دسته بندی شده تا راحت تر در دسترس قرار گیرند. در ادامه با ما باشید.

چند راهی و محافظ برق

شرکت های متعددی در زمینه تولید انواع محافظ برق صنعتی فعالیت داشته و محصولات متنوعی را با کارایی مختلف ارائه می کنند. خرید چند راهی برق و محافظ برق می تواند هزینه خرابی و سوختن وسایل برقی در اثر تغییر ولتاژ یا آمپر را کاهش دهد. در حال حاضر محافظ برق کامپیوتر از مهم ترین ابزارهای برقی به شمار می رود زیرا بسیاری از مشاغل وابسته به کامپیوتر هستند و در صورت تغییر ناگهانی برق ممکن است سیستم از کار بیفتد. یکی از کاربردهای مهم چند راهی اتصال برق چند دستگاه برقی توسط یک چند راهی است که این محافظ به یک پریز وصل شده و از طریق آن چندین دستگاه به برق شهر متصل می شوند.

 انواع محافظ برق

تمام محافظ های برق دارای عملکرد یکسانی هستند و کار آن ها تشخیص ولتاژ و آمپر بیشتر از حد استاندارد و منحرف کردن برق اضافی است. انواع محافظ برق در شکل های مختلف و مناسب برای وسایل برقی گوناگون با مقدار برق مصرفی متفاوت تولید می شوند؛ برای مثال محافظ مخصوص یخچال با انواع دیگر محافظ برق تفاوت دارد؛ زیرا معمولا یخچال فریزر به طور دائم به برق اتصال دارند و احتمال آسیب به آن ها توسط نوسانات برق زیاد است و استفاده از محافظ برق تثبیت کننده ولتاژ برق ضروری خواهد بود. همچنین محافظ برق در این وسایل می تواند تاثیر نوسانات آمپر و ولتاژ را روی موتور کاهش دهد؛ زیرا کمپروسور یخچال فریزرها دائما در طول شبانه روز خاموش و روشن می شوند. نوع دیگر محافظ برق وسایل صوتی و تصویری مثال کامپیوتر و تلویزیون است که می توان این وسایل را با استفاده از یک چند راهی و محافظ به یک پریز متصل کرد و مانع ایجاد اختلالات ولتاژ و آمپر و تاثیر مخرب آن ها بر این وسایل شد.

محافظ برق کولر گازی و اسپیلت برای عملکرد درست نیاز به اتصال به برق دارند؛ این وسایل ساختار حساسی داشته و باید در طول روز روشن باشند از این رو برای آن ها محافظ برق پکیج استفاده می شود. حداقل قدرت این محافظ برق کولر باید 650 ولت آمپر داشته باشد.

مدل های محافظ برق ماشین لباسشویی و ظرفشویی که دارای دو خانه و ارت دار هستند از مناسب ترین گزینه ها برای این وسایل برقی می باشند. محافظی که برای ماشین ظرفشویی و لباسشویی استفاده می شود باید قدرت 5000 ولت آمپر داشته باشد.

یکی از مهم ترین محافظ برق ها، محافظ برق کل ساختمان است که از سایر محافظ ها قدرت بیشتری دارد. محل نصب این محافظ برق بعد از کنتور برق است و از این طریق تمام وسایل برقی ساختمان در برابر نوسانات برق ایمن می‌شوند. قدرت محافظ برق کل ساختمان معادل 12000 ولت آمپر بوده می تواند تا حد زیادی از خسارات های احتمالی اتصالات برق در تجهیزات برقی جلوگیری کند.

بهترین محافظ برق

تولید کنندگان بسیاری برندهای متفاوتی از سه راهی و چندراهی و محافظ برق را در ایران تولید می کنند که از با کیفیت‌ترین این محافظ ها می توان به برند محافظ برق پارت الکتریک، نمودار کنترل، فردان الکتریک، محافظ برق سارا، تیراژه و بهداد الکتریک اشاره کرد. در بین این مارک ها می توان محافظ برق ارزان که دارای کیفیت قابل قبولی نیز باشد پیدا کرد و برای وسایل برقی کم مصرف استفاده کرد. همه این برندها دارای علامت استانداردبوده و به همراه گارانتی به فروش می‌رسند.

سه راهی برق، چهار راهی برق و ...

انواع سه راهی، چهار راهی ، چنج و حتی بیشتر ساده نیز تولید و عرضه می گرددکه محافظ برق ندارند ولی برای استفاده چند دستگاه در کنار هم بسیار لازم و ضروری هستند. این چند راهیی ها دارای جنس و ظاهر متفاوتی بوده که با توجه به انواع مختلف آن قیمت گذاری می شوند. علاوه بر سه راهی برق سیم دار، چهار راهی برق سیم دار انواع سه راهی بدون سیم یا سه راهی کپل و چهار راهی بدون سیم و سایر انواع متنوع چند راهی نیز عرضه گردیده که در حد ممکن در این دسته بندی قابل بررسی و سفارش می باشند.

 

قیمت محافظ برق و سه راهی برق

فاکتورهای متعددی مثل طول کابل، تعداد خانه، برند، رنگ و جنس بدنه روی تعیین قیمت چند راهی و محافظ برق تاثیر گذار هستند. به طور معمول قیمت یک سه راهی ساده از از 100 هزار تومان آغاز می شود و با توجه به کیفیت و برند آن قیمت افزایش می‌یابد.

راهنمای خرید محافظ برق و چند راهی برق

هنگام خرید لوازم جانبی الکتریکی مثل انواع محافظ و چند راهی باید نکات مهمی را مدنظر قرار داد. انتخاب محافظ برق متناسب با برق مصرفی وسیله الکتریکی می تواند در هزینه برق تا حد زیادی صرفه جویی کند. نکته بعدی بررسی میزان جذب انرژی یا ولتاژ قابل جذب توسط دستگاه برقی پیش از قطع شدن برق است؛ زیرا این ولتاژ تا مدتی پس از قطع برق می تواند برق وسایل الکتریکی را تامین نماید و از آسیب به آن جلوگیری نماید.

نکته مهم: از اتصال چند راهی و محافظ برق به محافظ برق دیگر خودداری کنید؛ زیرا این کار می‌تواند احتمال جرقه زدن و آتش سوزی را در سه راهی و محافظ برق افزایش دهد.