۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

ضد زنگ

تنظیم جهت نزولی

   

2 مورد

تنظیم جهت نزولی

   

2 مورد

ضد زنگ

یکی از اصلیترین رنگ‏ها برای فلزات مخصوصا آهن ضد زنگ است. این ماده عمر فلز را بالا میبرد و بر کیفیت آن میافزاید. بسیاری از افراد برای مصارف گوناگون به ضد زنگ احتیاج دارند، ولی عمده مصرف آن برای محافظت از فلزات در برابر رطوبت می باشد ضد زنگ ها از انواع رنگ ساختمانی به حساب نمی آید و ترکیب آنها با رنگ متفاوت است.. ضد زنگ ها دارای کیفیت های متنوعی بوده و هر چه این کیفیت بهتر باشد مقاومت آن در برابر رطوبت بالاتر خواهد بود. ضد زنگ نیز مانند رنگ توسط قلم مو و یا غلطک نقاشی اجرا می شود. حلال آن معمولا تینر بوده و جرم حجمی آن نسبت به رنگ بالاتر می باشد. معمولا بعد از اجرای ضد زنگ بر روی آن رنگ اجرا می شود. الکتروابزار به شما پیشنهاد میدهد تا آخر این مقاله با ما همراه باشید و راهنمای خرید یک ضد زنگ عالی را بخوانید.

ضد زنگ چیست؟

همان‏طور که در بالا بیان کردیم، ضد زنگ مادهای مانند رنگ است که روی سطوح فلزی زده می‌شود. آهن و بعضی دیگر از فلزات در مجاورت با رطوبت اکسید شده و زنگ زده میشوند. این کار استحکام فلز را پایین آورده و رنگ آن را تغییر می‏دهد. ضد زنگ با پوشاندن آهن یا فلز آن را از زنگ زدن حفظ میکند. این رنگ انواع مختلف نیز دارد که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

انواع ضد زنگ

انواع مختلفی از ضد زنگ در بازار وجود دارد که هر کدام برای سطوح مختلف استفاده می‏شوند. حال ممکن است که شما نام ضد زنگ قرمز یا اخرایی و طوسی را بیشتر را دیده باشید و از خود بپرسید که تفاوت ضد زنگ قرمز و طوسی چیست؟ باید در این جا گفت که ضد زنگ قرمز و طوسی با تینر روغنی ترکیب شده و استفاده میشوند.

ضد زنگ قرمز به صورت پودر وجود دارد و از خوردگی محافظت می‏کند. با این حال ضد زنگ طوسی به صورت رنگ است و به همین خاطر بیشتر به عنوان زیر ساز استفاده شده و مورد توجه قرار میگیرد. با این حال باید گفت که ضد زنگ قرمز خاصیت ضد زنگی بیشتری داشته و بهتر است از آن استفاده شود. پس اگر قصد داریم  ضد زنگ اسکلت فلزی ساختمان را داشته باشیم بهتر است تا ابتدا از نوع پودری و بعد از نوع رنگی استفاده کنیم.

بهترین ضد زنگ

انواع متفاوتی از ضد زنگ در بازار وجود دارند و باید بر اساس نوع مورد نیاز بهترین آن را برای خود انتخاب کرد. البته باید گفت که برندهای مختلف هم در بازار وجود دارند که خارجی یا ایرانی هستند. شما باید بر اساس کیفیت و مشورت با افراد با تجربه بهترین برند را انتخاب کرده و از آن استفاده کنید.

قیمت ضد زنگ

در راهنمای خرید ضد زنگ به قیمت آن می‏رسیم. قیمت ضد زنگ به عوامل بسیاری بستگی دارد که از مهم‏ترین آن‏ها می‏توان به برند و کیفیت اشاره کرد. پس هرچه کیفیت بالاتر بوده و برند خارجی باشد، قیمت آن نیز بالاتر می‏رود. برای اطلاع دقیق از قیمت ضد زنگ می‏توانید به سایت‏های فروش مانند الکتروابزار مراجعه کرده و قیمت به روز این محصول را مشاهده کنید.

خرید ضد زنگ

در مرحله آخر بعد از آشنایی با ضد زنگ و انواع آن و چگونگی شناسایی بهترین نوع و قیمت به خرید میرسیم. برای خرید ابتدا باید نوع را مشخص کرده و مساحتی که قرار است ضد زنگ روی آن کشیده شود را مشخص کنیم. سپس باید بهترین برند را انتخاب کرده و آن را خریداری کنیم. برای انتخاب و مقایسه برندها هم می‏توان به سایت الکتروابزار مراجعه کرد و بعد از مقایسه و خواندن مشخصات خرید بهترین ضد زنگ را برای خود انجام داد.