۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

بتونه و پودر بتونه

تنظیم جهت نزولی

   

8 مورد

تنظیم جهت نزولی

   

8 مورد

بتونه

بتونه و بتونه کاری یکی از موارد ضروری قبل از انجام عمل رنگ کردن مخصوصا در کار ساختمان و چوب است. افراد بسیاری به کار رنگ کاری ساختمان و چوب مشغول هستند پس به این ماده خمیری نیز احتیاج دارند. بتونه نیز همانند بسیاری از ابزار نقاشی از باید های این حرف است و همانطور که برای یک نقاشی با کیفیت نیاز به قلم مو خوب، غلطک نقاشی با کیفیت و کارد و لیسه نقاشی مناسب است، برای داشتن یک سطح تمام شده عالی نیاز به بتونه با کیفیت می باشد. از این رو در این مطلب الکتروابزار به شما اطلاعاتی درباره خرید بتونه و انواع آن را می‏دهد تا بتوانید یک انتخاب عالی را داشته باشید.

بتونه چیست؟

همانطور که در بالا بیان کردیم، بتونه ماده خمیری شکل است که قبل از انجام عمل رنگ آمیزی روی ترک، جای میخ، نم و درزها مالیده میشود تا در رنگ به خوبی روی سطح قرار بگیرد و یکدست شود. در ادامه انواع بتونه را معرفی کرده و با آن‏ها آشنا میشویم.

انواع بتونه

انواع مختلفی از بتونه و بتونه کاری وجود دارند و همان‏طور که در بالا بیان کردیم برای مکان‏های مختلف از آن‏ها استفاده میشود. در زیر تعدادی از آن‏ها را نام خواهیم برد.

·         بتونه روغنی نقاشی ساختمان

یکی از پر کاربردترین انواع بتونه برای نقاشی ساختمان استفاده میشود. این نوع می‏تواند هم پودر بتونه باشد و هم از بتونه آماده استفاده شود

·         بتونه کناف

بتونه درزگیر کناف برای بستن شکاف‏های کناف‏های گچی استفاده میشود و از نوع بتونه دیوار و پر کاربرد در ساختمان است.

·         بتونه درب چوبی

همان‏طور که بیان کردیم از بتونه برای چوب هم استفاده می‏شود. بسیاری از درب‏های چوبی باید رنگ شوند که آن‏ها هم قبل از رنگ شدن نیاز به بتونه دارند.

·         بتونه فوری خودرو

برای رنگ خودرو نیز از بتونه استفاده میشود. این بتونه‏ها با نمونه رنگ ساختمان و کناف تفاوت دارند و سریع خشک میشوند.

1.        طرز تهیه بتونه

اگر بتونه آماده در اختیار ندارید می‏توانید آن را خودتان بسازید. برای این کار باید پودر بتونه را با آب، روغن، تینر بتونه و رنگ روغنی به میزان مناسب مخلوط کنید تا به یک خمیر برسید. میزان غلظت خمیر به محلی که می‏خواهید بتونه کنید بستگی دارد.

قیمت بتونه

بر اساس انواع بتونه و موادی که باید در آن‏ها استفاده شود، قیمت بتونه متفاوت است و باید قیمت اصلی هر نوع را از سایت‏های معتبر مانند الکتروابزار استعلام گرفت.

راهنمای خرید بتونه

برای خرید بتونه ابتدا باید مساحت مکانی که باید بتونه کاری شود مشخص شده و نوع آن انتخاب شود. سپس اگر قصد خرید بتونه آماده یا پودر آن را دارید باید به کیفیت آن‏ها توجه کنید. بعد از آن می‏توانید خرید را به صورت اینترنتی از سایت‏هایی مانند الکتروابزار به صورت معتبر و مقرون به صرفه انجام دهید.