۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

رنگ آکریلیک

تنظیم جهت نزولی

   

16 مورد

تنظیم جهت نزولی

   

16 مورد

رنگ آکریلیک

با پیشرفت فناوری در عرصه‌های مختلف در زمینه انواع رنگ ساختمانی نیز شاهد تولید رنگ‌هایی سازگار با محیط زیست هستیم که از آن جمله می‌توان به رنگ آکریلیک اشاره کرد. استفاده از رنگ اکریلیک به عنوان جایگزین رنگ روغنی و رنگ پلاستیک جایگزین مناسبی است. رنگ آکریلیک مانند رنگ روغن قابلیت شستشو را داشته و سطحی مستحکم را به ما می دهد و از طرفی نیز مانند رنگ پلاستیک پایه آب بوده و نیازی به مواد تینری ندارد به همین دلیل به سرعت خشک شده و بوی نامتبوعی نیز ندارد و همین موارد سرعت نقاشی رنگ آکریلیک را از رنگ روغنی بسیار بیشتر می کند.

رنگ اکریلیک چیست ؟

رنگ آکریلیک در دو گروه حلال نفتی و حلال آب دسته بندی شده و نوعی رنگ شیمیایی و پرایمر پلاستیکی محسوب می‌شود. در حال حاضر به دلیل ویژگی‌های فراوان و جالب این رنگ از آن در صنعت ساختمان‌سازی به میزان زیادی استفاده می‌کنند. زیر کار رنگ اکریلیک می‌توان رنگ پلاستیک یا روغنی استفاده کرد؛ استفاده از رنگ اکریلیک روی رنگ روغن زد باعث زیباتر شدن رنگ نما می‌شود.

انواع رنگ اکریلیک

به طور کلی انواع رنگ اکریلیک به دو نوع مات و براق و در بسته بندی های بطری، قوطی، تیوپی و مدل‌های دیگر به بازار عرضه می‌شوند. این رنگ‌ها مقاومت زیادی دارند و در انواع رنگ اکریلیک سیلیکونی، رنگ اکریلیک فول سیلیکونی و رنگ ‌های اکریلیک الاستومتری تولید می‌شوند.

بهترین رنگ اکریلیک ساختمان

تولیدکنندگان بسیاری در داخل و خارج کشور انواع رنگ آکریلیک را با کیفیت‌های مختلف تولید می‌کنند؛ که از بهترین مارک های آن‌ها می‌توان به برندهای سحر، الوان، سمند، کارن، پلی تکس، اطلس و نیو کالر اشاره کرد. استفاده از با کیفیت‌ترین رنگ آکریلیک روی رنگ پلاستیک می‌تواند باعث افزایش دوام رنگ ساختمان و نمای آن شود.

قیمت رنگ اکریلیک نما

طیف قیمتی رنگ‌های اکریلیک ساختمانی گسترده است و رنگی که کیفیت بهتری دارد قیمت بالاتری خواهد داشت. طیف رنگ نیز روی قیمت رنگ اکریلیک موثر است؛ به طوری که قیمت رنگ سفید از قیمت سایر رنگ‌ها ارزان تر بوده و قیمت رنگ اکریلیک براق و نیمه براق نسبت به رنگ مات بیشتر می‌باشد.

 خرید رنگ اکریلیک ساختمان

از پرکاربردترین رنگ‌های جدید همین رنگ آکریلیک است که در غلظت‌های مختلف در بازار وجود دارد. در حال حاضر خرید اینترنتی رنگ اکریلیک از سایت‌های فروشگاهی امکان پذیر است ولی هنگام خرید باید به مشخصات رنگ و قیمت آن توجه ویژه داشت تا رنگ مورد نظر خود را خریداری کنید. فروشگاه اینترنتی الکتروابزار با تامین رنگ آکریلیک و سایر رنگ های به طور مستقیم از تولید کننده بهترین قیمت را برای مصرف کننده به همراه دارد، در هر مرحله از خرید امکان دریافت مشاوره از پشتیبانی سایت امکان پذیر می باشد.

طرز استفاده رنگ آکریلیک

در این قسمت مراحل نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک را شرح می‌دهیم.

1.        سطح مورد نظر را کاملا تمیز و خشک کنید

2.   برای شستشوی نمای بیرون ساختمان مثل سیمان و بتن تخته ماله بهتر است با آب فشار قوی یا واترجت سطح شستشو داده شود.

3.  رنگ اکریلیک را به خوبی مخلوط کنید و حدود 15 تا 20 درصد وزنی رنگ به آن آب اضافه نمایید تا رقیق شود.

4.   رنگ آماده شده را توسط غلطک، قلم‌مو یا پمپ رنگ پاش بدون هوا (ایرلس) روی سطح مورد نظر که خشک و فاقد هر گونه آلودگی است بکشید.

5.   با توجه به درجه حرارت و رطوبت هوا خشک شدن رنگ آکریلیک روی سطح 4 تا 6 ساعت زمان نیاز دارد.

جمع بندی در مورد رنگ آکریلیک

رنگ آکریلیک یک رنگ مدرن با خواص فراوان است که آن را به رنگی کاربردی در زمینه‌های رنگ‌آمیزی روی پارچه، شیشه، سفال، صنعت خودروسازی و خط‌کشی خیابان و بلوار تبدیل کرده است.