۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

چسب ماستیک

تنظیم جهت نزولی

   

7 مورد

تنظیم جهت نزولی

   

7 مورد

چسب ماستیک

ماستیک به نوعی مواد با الاستیسیته بالا گفته می شود که برای درزگیری، عایق کردن و آّبندی انواع درزها از آن استفاده می کنند. به زبان ساده تر اگر بیان کنیم، ماستیک نوعی چسب است که یکی از مواد و محصولات آّب بندی و درزگیری به شمار می رود.

چسب ماستیک کاربرد و انواع مختلفی دارد که در این مقاله به این چسب ساختمانی خواهیم پرداخت.

 

چسب ماستیک چیست؟

چسب ماستیک یکی از انواع چسب هایی می باشد که معمولا برای درز و شکاف بین سرامیکی و کاشی استفاده می شود. به همین دلیل به این نوع چسب، درزگیر کاشی و چسب کاشی نیز می گویند.

از این چسب برای چسباندن کاشی و سرامیک به دیوار، کف زمین همراه با یک لایه کم ملات نازک، قبل از تزریق و نصب استفاده می کنند.

این نوع چسب قابلیت چسبیدن به انواع سطوح همانند سطح سنگ، بتن، انواع فلز و... را دارد.

 

انواع چسب ماستیک

چسب های ماستیک در انواع پایه های مختلف شیمیایی پلی یورتان، پلی سولفات، قیری، سیلیکونی و اکرولیکی عرضه می شوند. انتخاب هر نوع از این چسب ها بستگی به کاربرد آن برای کارهای شما دارد.

قوی ترین و پرکاربرد ترین ماستیک، نوع پلی یورتان آن می باشد؛ این نوع ماستیک پلی یورتان تک جزئی بوده که بر پایه رزین پلی یورتان طراحی شده است.

این نوع چسب با مقاوتی بالا در برابر نور خورشید و دوام عالی طراحی شده که خیلی سریع نیز خشک می شود.

نوعی دیگر از چسب های ماستیک، چسب ماستیک با پایه قیری می باشند که در دو نوع گرم و سرد اجرا عرضه می شوند. تفاوت این دو نوع در نحوه عملکرد و اجرای این مواد می باشد. 

 

کاربرد چسب ماستیک و نحوه استفاده از آن

چسب ماستیک کاربردهای مختلفی دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

·         به هم چسباندن اتصالات درونی و بیرونی ریز در انواع ساختمان ها

·         استفاده در درزهای انبساطی عمودی و افقی ما بین اجزای پیش ساخته در برج ها، ساختمان های بلند و...

·         مورد استفاده در اتصالات فلزی، چوبی، پلاستیکی به عنوان درزگیر ضد آب و رطوبت

·         درزگیری انواع آکواریوم ها

نحوه استفاده از چسب های ماستیک: سطوح مورد نظر را کاملا تمیز کرده و مانند پماد عادی چسب را روی سطوح ریخته و آن ها را به یکدیگر بچسبانید.

 

قیمت چسب ماستیک

چسب ماستیک در فروشگاه های مختلف قیمت متفاوتی دارد و کیفیت این چسب ها در قیمت آن ها تاثیر بسزایی خواهد داشت. همچنین علاوه بر کیفیت، نحوه خرید و تعداد واسط های خرید این نوع چسب ها در قیمت آن ها نیز تاثیر دارد.

 

خرید چسب ماستیک

برای خرید این نوع از چسب ها می توانید به فروشگاه های سراسر بازار یا آنلاین شاپ های مجازی معتبر سر زده و چسب مورد نظر خود را تهیه کنید.

قبل از اقدام به خرید این نوع چسب حتما در خصوص معتبر بودن و با کیفیت بودن محصولات فروشگاه مورد نظر تحقیق کامل را انجام دهید.

فروشگاه الکتروابزار با ارائه چسب های ماستیک با کیفیت و قیمت مناسب و همچنین انواع دیگر از چسب ها و محصولات دیگر در این زمینه  سعی در رفع نیاز مشتریان به نحو مطلوبی نموده است.

 

سخن آخر

در این مقاله به انواع چسب ماستیک و کاربردهای آن پرداختیم و فهمیدیم که از این چسب برای کابردهای مختلفی می توان استفاده کرد. باید توجه کنید که دوام و ماندگاری هر کدام از این نوع چسب ها به کیفیت و اصل بودن آن بستگی دارد. همچنین باید سعی کنید حتما طبق روش مصرف نوشته شده روی محصول از آن استفاده کنید.