۰۲۱ ۷۷۴۰ ۳۱۹۲
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

چسب بتن

تنظیم جهت نزولی

   

6 مورد

تنظیم جهت نزولی

   

6 مورد

چسب بتن

چسب بتن یکی از کاربردی ترین چسب ها در صنعت بتن و ساختمان بشمار می رود. چسب بتن در زمینه هایی مانند بالا بردن مقاومت بتن، پیشگیری از ترک خوردن بتن و ترمیم آن، بالا بردن خواص شیمیایی و مکانیکی بتن و...استفاده می شود. این چسب ها برای ترمیم بتن سدهای آب، بتن پل ها، کانال های آب و... کاربرد دارند و در اندازه‌ ها و انواع مختلف موجود هستند. در این مقاله شما را با چسب بتن، انواع و کاربردهای آن آشنا می‌کنیم. تا انتها با ما همراه باشید.

چسب بتن (چسب بتون) چیست؟

چسب بتن به صورت مایع بوده و رنگ آن شیری و یا سفید رنگ است و باعث چسبندگی بیشتر بتن می ‌شود. این چسب از بتن در برابر ترک خوردن و خمیدگی محافظت می کند و همچنین خاصیت عایق نمودن بتن در برابر رطوبت را به اندازه بسیار چشمگیری افزایش می دهد. این چسب دو نوع دارد که هرکدام فورمولاسیون خود را دارند. اما ترکیبی که بین هر دو نوع چسب مشترک است پلیمر نام دارد. پلیمر همان ترکیبی ست که باعث چسبانندگی چسب می‌ شود.

دیگر مواد تشکیل دهنده چسب بتن شامل: رزین اکریلیک‌ ها، مواد افزودنی برای غلظت، موادی برای افزایش انعطاف، مواد محافظت کننده در برابر اکسیژن، مواد رزینی پلی وینیل استات و... هستند.

چسب بتون

انواع چسب بتن

چسب بتن شامل دونوع اپوکسی و لاتکس (پلیمری) می‌ باشد که مدل لاتکس امولسیونی از کوپلیمر حل شده در آب است. ترکیب چسب لاتکسی با سیمان و ماسه باعث ایجاد یک ترکیب مقاوم درمقابل ساییدگی و دیگر آسیب‌ها می‌ شود.

چسب اپوکسی از پلیمریزاسیون دو ماده سخت کننده و رزین به دست می ‌آید. شایع‌ ترین حوزه مصرف این چسب در تعمیر بتن های فرسوده قبلی است. درحالی که چسب لاتکس بیشتر برای چسباندن انواع کاشی وسنگ‌های تزیینی به کار می ‌رود.

برندهای زیادی هستند که چسب بتن با کیفیت تولید و به بازارعرضه می کنند که به چند مورد از آنها اشاره می ‌کنیم. معروف‌ ترین برند‌های تولید کننده چسب بتن شامل: برند شیمی ساختمان، ان اس جی، کلینیک بتن، ساروج، سهند شیمی و...می باشند. هرکدام این چسب ها با قیمت‌ های مختلفی به فروش می‌ رسند.

چسب بتون

کاربرد چسب بتن

اصلی ترین کاربرد چسب بتن بالا بردن مقاومت رطوبتی بتن و ملات و همچنین چسبندگی بتن فعلی برای چسبیده شدن به بتن قدیمی در پروژه هایی است که هدف تعمیر دارند. دیگر کاربرد این چسب آب بندی کردن بتن است؛ طوریکه از خارج شدن آب جلوگیری کند. چسب بتن همچنین برای ترمیم سازه‌ هایی که دچار آسیب سطحی یا حتی عمقی شده اند مورد استفاده قرارمی ‌گیرد.

دیگر موارد استفاده چسب بتن شامل وصل کردن میلگرد به بتن و بالابردن تحمل مکانیکی بتن می باشد. به عبارت دقیق تر می توان گفت چسب بتن نقش مهمی در صنعت بتن و ساختمان سازی ایفا می کند و کوتاهی در استفاده از این چسب درسازه‌ ها ممکن است عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

چسب بتون

قیمت چسب بتن

قیمت این چسب به عوامل متعددی بستگی دارد و نمی ‌توان یک قیمت مشخص برای آنها ذکر کرد. در حقیقت قیمت این چسب‌ها بسته به سایز و نوع برندشان متفاوت است. شما می توانید چسب بتن را با یک قیمت مناسب از یک فروشگاه معتبر مثل الکتروابزار خریداری کنید.

خرید چسب بتن

با توجه به اهمیت این چسب ها در ساختمان سازی، پیشنهاد ما به شما این است که در انتخاب فروشگاه دقت داشته باشید. فروشگاه الکتروابزار انواع چسب های بتن را با مناسب ‌ترین قیمت و سایزهای متنوع در اختیار شما قرار می‌ دهد.

جمع بندی

از گذشته تا کنون بحث استحکام سازه‌ها مبحث مهمی در ساختمان سازی به شمارمی ‌رود. چسب بتن نقش مهمی در افزایش استحام بتن اجرا می ‌کند. استفاده از این چسب ها موجب آسودگی خاطر در مقاومت و استحکام سازه‌های بتنی می‌ شود. این چسب‌ها حدود 4 برابر چسبندگی بتن را افزایش می دهند و همچنین باعث افزایش عمر سازه‌ها می شوند.